Gościliśmy delegację Diepholz

Od 19 lat Starogard Gdański i Diepholz są miastami partnerskimi. Delegacja zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta w dniach 4-6 sierpnia odwiedziła stolicę Kociewia.

Akt partnerstwa między Starogardem Gdańskim a Diepholz zawarty został 16 maja 1998 r. W przyszłym roku przypada więc 20-lecie przyjaźni między miastami. Planowanie uroczystości związanych z obchodami tej rocznicy było głównym powodem przyjazdu delegacji z Niemiec.

Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski pokazuje delegacji Diepholz starogardzki Rynek.

Nasi goście mieli także okazję zobaczyć jak dynamicznie zmienia się Starogard. Na własne oczy przekonali się, że dzieje się naprawdę dużo. Nie ukrywali, że zrobiło to na nich wrażenie. Widzieli, że ruszyła już przebudowa Rynku. Usłyszeli o tym, jak docelowo ma wyglądać to miejsce i jaki jest kierunek zmian.

Delegacja Diepholz wzięła też udział w otwarciu Parku Nowe Oblicze. Wszyscy jej członkowie wypróbowali „Ławkę partnerstwa Diepholz – Starogard Gdański”. Stała się ona doskonałym tłem do pamiątkowych zdjęć. Burmistrz niemieckiego miasta Dr. Thomas Schulze zapowiedział, że taka sama ławka stanie również w Diepholz.

Delegacja Diepholz i władze Starogardu Gdańskiego na „Ławce partnerstwa Diepholz-Starogard Gdański”.
Przedstawiciele Hufca ZHP im. gen. Józefa Wybickiego odbierają prezent od delegacji Diepholz.

Goście z partnerskiego miasta uznali, że zamiast przywozić pamiątkowe prezenty władzom samorządowym przekażą pewną sumę pieniędzy na jedną z organizacji działających w Starogardzie Gdańskim. Wybór padł na Hufiec ZHP im. gen. Józefa Wybickiego.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl