Gorące Święto Polpharmy

Koncert Cleo i występ poprzedzający Lui Gawrońskiej przyciągnęły tłumy mieszkańców na tegoroczne Święto Polpharmy. 25 czerwca do późnych godzin wieczornych mieszkańcy bawili się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.

Tradycją stało się, że największy zakład produkcyjny w Starogardzie Gdańskim, jakim jest Polpharma, co roku organizuje dla swoich pracowników, ich rodzin i wszystkich mieszkańców powiatu starogardzkiego wielki rodzinny piknik. Jego uwieńczeniem jest koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku zagrały i zaśpiewały Lui Gawrońska oraz Cleo.

Koncert CLEO podczas Święta Polpharmy

Podczas tegorocznego Święta Polpharmy dopisały zarówno pogoda, jak i uczestnicy. Od godziny 14:00 do 22:00 przez Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny przewinęły się tłumy mieszkańców nie tylko ze Starogardu. Niektórzy pokonali setki kilometrów, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Spotkanie poprowadziła pełna energii Monika Kełpin z Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestników przywitali prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz członek Zarządu ZF Polpharma Andrzej Dziuban.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i członek Zarządu ZF Polpharma S.A. Andrzej Dziuban

— Czuję się zaszczycony, że mogę was przywitać na tym wyjątkowym święcie największego zakładu produkcyjnego w naszym mieście. Dziękuję Zarządowi Polpharmy z prezesem Jerzym Starakiem na czele za to, że co roku organizujecie to niezwykłe wydarzenie dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego i całego powiatu. Wszystkim pracownikom ZF Polpharma życzę dużo zdrowia i satysfakcji z pracy.  Wam Drodzy Mieszkańcy życzę cudownej zabawy — powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Polharma liderem na rynku farmaceutycznym

— To święto jest naszą firmową tradycją – powiedział Członek Zarządu Andrzej Dziuban. — To forma podziękowania naszym pracownikom za ich pracę i zaangażowanie. Z tej okazji dziękuję też Prezydentowi Miasta Starogard Gdański za umożliwienie nam organizacji tego święta na Stadionie Miejskim oraz pracownikom OSiR za pomoc w jego organizacji — dodał.

Wspomniał, że Polpharma jest największym pracodawcą w Starogardzie Gdańskim. Jedną z największych firm w województwie pomorskim. Liderem polskiego rynku farmaceutycznego.

Fanki CLeo w oczekiwaniu na koncert gwiazdy w Starogardzie Gdańskim

— Jesteśmy firmą, która sprzedaje najwięcej leków w Polsce. Co ósme opakowanie leków, sprzedawanych w aptekach, pochodzi z Polpharmy, co trzecie, używane w szpitalach, również pochodzi z naszej firmy. Te wszystkie sukcesy i to że jesteśmy na tym rynku liderem gwarantuje lekowe bezpieczeństwo obywatelom. Dziękuję wszystkim pracownikom naszego zakładu za trud i wysiłek wkładany w wypełnianie codziennych obowiązków, za wasze zaangażowanie i pracę. Mam nadzieję, że bawiliście się wspaniale przez cały dzień, a teraz zapraszam na koncert Cleo— powiedział Andrzej Dziuban.

Mieszkańcy miasta mieli okazję skorzystać z różnorodnych atrakcji, m.in. strefy zabaw dla dzieci, dmuchańców oraz strefy gastronomicznej. Były zawody sportowei konkursy z nagrodami. Przez cały dzień, 25 maja b.r. nad Stadionem unosił się duch dobrej zabawy.

fot. Magdalena Dalecka