Gorące rytmy w noworocznym nastroju

„La Paloma”, „Besame Mucho”, „Sway”, „Cambio Dolor” i wiele innych utworów latynoamerykańskich usłyszeli słuchacze Koncertu Noworocznego. 6 stycznia w kinie „Sokół” wystąpił zespół „Maria Rodriguez Band”.

Maria Gradiz Rodriguez jest Kubanką i pochodzi z Hawany. Artystka jest uczestniczką III edycji programu „The Voice of Poland”. Na scenie starogardzkiego kina „Sokół” zaprezentowała największe przeboje muzyki latynoamerykańskiej z repertuaru „Buenavista Social Club” i innych artystów muzyki kubańskiej. Towarzyszył jej zespół instrumentalistów w składzie Igor Nowicki (instrumenty klawiszowe), Jacek Kaśniak (instrumenty perkusyjne), Krzysztof Sypek (kontrabas), Łukasz Rafiński (trąbka), Janusz Bobiński (trąbka). Podczas niektórych utworów tańczyła Mariola Moder, przebierając się odpowiednio do rytmów jakie wybrzmiały ze sceny.

Publiczność doskonale się bawiła, zwłaszcza że urocza wokalistka z łatwością nawiązała kontakt z uczestnikami koncertu. Wiele osób zachęciła nawet do tańca samby, cza czy, salsy, rumby czy bossa novy. Ostatecznie zaprosiła na scenę kilka osób z publiczności, które wspólnie z wokalistką zatańczyły rytmiczną cza czę. M.in. do wspólnego tańca dali się namówić prezydenci Janusz Stankowiak i jego zastępca Maciej Kalinowski. Publiczność doceniła ich taniec gromkimi brawami. Mimo mrozu na dworze, w kinie było tego wieczoru naprawdę gorąco. To niewątpliwie zasługa energicznej, pełnej temperamentu i bardzo utalentowanej artystki. Publiczność nie chciała wypuścić Rodriguez, która jeszcze kilka razy bisowała po koncercie.

Noworoczny koncert zainaugurował imprezy kulturalne, które odbędą się w Starogardzie Gdańskim w tym roku. Zanim na scenę wyszła gwiazda wieczoru Ewa Bechter – dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury przywitała zgromadzoną licznie publiczność i złożyła wszystkim życzenia noworoczne.

Organizatorem koncertu było Starogardzkie Centrum Kultury. Sponsorami wydarzenia byli Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim i Nadleśnictwo Starogard Gd.

opracował:/Impresario Starogardzkiego Centrum Kultury/