Pożegnanie lata – gorące i kolorowe

Sobota 20 sierpnia br. w Starogardzie Gdańskim należała do tych bardziej gorących, a to za sprawą wyjątkowej imprezy jaką były „Wakacyjne brzmienia”. Mimo burzowych prognoz starogardzianie licznie przybyli na Rynek, by się zrelaksować i posłuchać dobrej muzyki w fantastycznej laserowej oprawie świetlnej. Mieli też okazję do upamiętnienia tego dnia z nową osirowską maskotką.


W sobotę, 20 sierpnia 2022r. na starogardzkim rynku z okazji kończących się wakacji na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji. Przygotował je Ośrodek Sportu i Rekreacji pod nazwą „Wakacyjne Brzmienia”. Impreza swoim niepowtarzalnym, ciągłe letnim klimatem mimo burzowych prognoz, przyciągnęła na Rynek sporą publiczność.

Strefa zdrowia z Polpharmą i letni ogródek na Rynku

Strefa dla Zdrowia Polpharmy podczas imprezy „Wakacyjne Brzmienia” w Starogardzie Gdańskim

Jak na wakacyjne ostatki przystało na Rynku nie zabrakło miejsca do spotkań, rozmów i biesiadowania. Można było usiąść i odpocząć w specjalnie przygotowanym na te okoliczność ogródku letnim. Można było dobrze zjeść, kupić rękodzieło na stoiskach i wziąć udział w licznych konkursach. Mieszkańcy też bardzo chętnie korzystali z ogólnopolskiego programu bezpłatnych badań specjalistycznych w Strefie na Zdrowie Polpharmy. Poddawali się badaniom kardiologicznym, diabetologicznym, okulistycznym i pulmonologicznym, korzystając z porad lekarzy, do których dostęp na co dzień jest utrudniony. Na miejscu można było nie tylko skorzystać z konsultacji lekarskiej, ale otrzymać materiały edukacyjne i poznać zasady przeciwdziałania najpopularniejszym schorzeniom.

Kolorowe szaleństwo koncertowe

Koncert zespołu Kombi na Rynku w Starogardzie Gdańskim / fot. Zbigniew Piotrowski

Sobotni wieczór zakończył się muzycznie. Na scenie jako pierwszy wystąpił Giuseppe Sestito, który rozruszał publiczność w rytm piosenek Sinatry i Enrique Iglesiasa. Zaraz po nim wystąpiła gwiazda wieczoru, czyli zespół Kombi. Muzycy zaśpiewali wiele znanych wszystkim piosenek m.in. „Słodkiego, miłego życia” czy „Black and white”. Koncertowi towarzyszył fantastyczny laserowy show, który pozostawił na widzach duże wrażenie.

75. urodziny Kazimierza Deyny

Strefa sportu na Rynku w czasie imprezy pt. „Wakacyjne Brzmienia”

Wakacyjne brzmienia odbyły się nie tylko z powodu kończących się wakacji. Organizatorzy zaprosili mieszkańców również do świętowania 75. urodzin legendarnego piłkarza, urodzonego w Starogardzie Gdańskim – Kazimierza Deyny. Z tej okazji na Rynku stworzono wakacyjną strefę sportu służącą integracji, edukacji i aktywności fizycznej. Od rana do wieczora odbywały się tam piłkarskie konkursy, zabawy sportowe prowadzone przez trenera piłki nożnej oraz turnieje piłkarzyków. Co pół godziny ogłaszany był też konkurs lub sportowe zadanie dla dzieci i dorosłych. Najlepsi otrzymywali fantastyczne nagrody na głównej scenie.

Nowa maskotka Kazika

Nowa maskotka OSiR – Kazik Deyna

Od lat Kazimierz Deyna jest sportową ikoną Starogardu Gdańskiego. Turyści i fani piłki nożnej mogą odwiedzać szlak turystyczny Kazika lub zrobić sobie z nim zdjęcie na Stadionie nazwanym jego imieniem. Od teraz dodatkową atrakcją osirowskich imprez sportowych będzie maskotka Kazika. Na ten pomysł wpadli pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, chcąc w sposób szczególny upamiętnić 75. rocznicę jego urodzin. „Wakacyjne Brzmienia” okazały się świetną okazją do zainaugurowania nowej maskotki. Efektowna prezentacja przyciągnęła mieszkańców, którzy chętnie pozowali z Kazikiem do zdjęć.

Mimo deszczu Starogard pożegnał wakacje gorąco i bardzo barwnie. Wielu mieszkańców miasta i okolic zadeklarowało, że z niecierpliwością czekają już na kolejne letnie imprezy w nowym roku.

fot. OSiR Starogard Gdański/ Zbigniew Piotrowski