Głośno i radośnie

Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Starogardzie Gdańskim powoli staje się tradycją. Organizuje go MPP Nr 3 „Miś Uszatek”. Tegorocznym hasłem imprezy były „Kolorowe piosenki”. 11 maja na scenie kina „Sokół” było nie tylko kolorowo, ale też głośno i radośnie.

„Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd?” pytał kiedyś Ludwik Jerzy Kern. Takiego podejścia uczą się dzieci, których wokalne popisy mogliśmy podziwiać podczas VIII Przeglądu Piosenki Przedszkolnej.

Na scenie zaprezentowali się: Gaja Freda, Aleksandra Muszyńska (MPP Nr 10); Maja Zielińska, Aleksandra Wiśniewska (MPP Nr 8); Julia Osowska, Szymon Formela (MPP Nr 6); Zofia Heieck, Nicola Fandrejewska (MPP Nr 5); Klara Wiśniewska, Aleksander Przezlata (MPP Nr 4), Julia Michalska, Tomasz Kawecki (MPP Nr 2); Agata Baniewska, Antoni Grabarz (MPP Nr 3); Dorota Dawid, Zofia Lempkowska (Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Domek”); Aleksandra Modrzejewska, Nina Gołębiewska (Niepubliczne Przedszkole „Przylesie”); Martyna Dawidowska, Karmen Biesiada (Przedszkole „Plastuś” – Akademia Małego Artysty); Lena Majka, Gordon Gadziejewski (Akademia Pluszowego Misia); Aniela Pawełek, Stanisław Pawełek (Przedszkole Katolickie „Arka Noego”).

Chociaż był to przegląd piosenki, to nie mogło zabraknąć też tańca. Walczyka brawurowo zatańczyli Julia Michalska i Tobiasz Kawecki. Dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 rozruszały publiczność, prezentując „Only Girls” Rihanny w rytmie zumby fitness.

– Cieszymy się, że na VIII Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej możemy gościć dzieci zarówno z placówek publicznych, jak i niepublicznych, które funkcjonują w Starogardzie Gdańskim. Bardzo się cieszymy, że dzieci z takim entuzjazmem wystąpiły na scenie kina. Są to dzieci uzdolnione, które rozwijają się muzycznie, takie które w ogóle interesują się muzyką, chcą występować, lubią śpiewać i się bawić. Przedszkole jest po to, żeby rozwijało ich talenty – tuż po zakończeniu przeglądu powiedziała dyrektor MPP Nr 3 Maria Ziemer.

Fot. Małgorzata Rogala

 

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl