Futsal w Starogardzie. Polska zagra z Belgią

Polska rozegra z Belgią dwa mecze towarzyskie w futsalu. 3 grudnia zespoły spotkają się w Kwidzynie, zaś 5 grudnia w Starogardzie Gdańskim. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 18:00. Bilety są bezpłatne.

Reprezentacja Polski w futsalu już od piątku (30.11.) przebywać będzie na zgrupowaniu w Tczewie. Dla biało-czerwonych dwa towarzyskie mecze z Belgią będą ostatnimi przetarciami przed przyszłorocznymi spotkaniami z bardzo silnymi reprezentacjami Rosji i Brazylii.

– Będzie to też jeden z etapów przygotowań przed eliminacjami do mistrzostw świata, które dla naszej reprezentacji rozpoczną się pod koniec przyszłego roku – tłumaczy selekcjoner Błażej Korczyński.

Pierwszy mecz odbędzie się 3 grudnia o godz. 18:00 w Kwidzynie w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Wiejskiej 1A. Na drugie spotkanie zapraszamy do Starogardu Gdańskiego. 5 grudnia Polska i Belgia spotkają się w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1. Gwizdek rozpoczynający mecz zabrzmi o godzinie 18:00.

Bilety na oba mecze są bezpłatne. W Kwidzynie wejściówki będzie można odbierać w kasie biletowej pływalni przy ul. Wiejskiej 1A od poniedziałku 26 listopada. W Starogardzie bilety będzie można odbierać w dniu meczu w Hali OSiR od godziny 15:00.

Dwumecz z Belgią, jak powiedział selekcjoner drużyny, to część przygotowań do przyszłorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata. Turniej finałowy rozegrany będzie w Litwie w 2020 roku. Losowanie rundy wstępnej eliminacji zaplanowano na 12 grudnia 2018 r. Mecze kwalifikacyjne rozpoczną się 29 stycznia przyszłego roku. 

– Z Europy do finałów awansuje tylko sześć najlepszych drużyn, więc czeka nas naprawdę trudne zadanie. Ale skupimy się na nim dopiero po losowaniu. Teraz jest Belgia – dodaje selekcjoner.

W tym roku Kadra Polska uczestniczyła w Mistrzostwach Europy. W grupie mierzyła się z Rosją (1:1) i Kazachstanem (1:5). O tym, jak trudnych mieli przeciwników świadczy fakt, że Rosja i Kazachstan spotkali się w meczu o brązowy medal. Górą byli Rosjanie, którzy wygrali 1:0. Tytuł mistrza Europy zdobyła Portugalia, która pokonała w finale z Hiszpanią 3:2.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl