Firma z Chojnic przebuduje Czosków

Pięć firmy przystąpiło do przetargu na przebudowę kolejnego odcinka ul. Rodziny Czosków w Starogardzie Gdańskim. Najtańszą ofertę złożyła firma EKOMEL z Chojnic. Koszt budowy wyniesie niecałe 452 tys. zł. Prace ruszą na początku kwietnia 2016.

Wykonawcę wybrano na podstawie kryterium ceny (95 proc.) i terminu płatności (5 proc.). Przetarg wygrała firma z Chojnic, która zaproponowała najniższa cenę realizacji zamówienia. Najdroższa oferta w przetargu przewyższała ją o prawie 20 tys. zł.

50 tyś. mniej od planowanych kosztów

– Zakładaliśmy, że budowa drugiego odcina ulicy Rodziny Czosków będzie kosztować ponad 500 tys. zł. Firma Ekomel wykona ją za 50 tys. zł mniej. Liczymy, że dzięki takiej ocenie ofert, wybraliśmy wykonawcę, który sprawnie zrealizuje inwestycję i zakończy ją w terminie – mówi Janusz Karczyński, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miasta.

22 marca br. prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał umowę z Markiem Leszczyńskim prezesem Spółki Ekomel na wybudowanie drugiego i ostatniego odcinka ulicy Rodziny Czosków od ul. Andersa do ul. Gryfa Pomorskiego. Roboty budowlane zaczną się zaraz po świętach i potrwają do końca czerwca.

Nowa droga w trzy miesiące

Mieszkańcy ulicy Rodziny Czosków czekali na ten remont ponad 20 lat. Przez najbliższe trzy miesiące muszą się jednak liczyć z uciążliwościami komunikacyjnymi. Roboty budowlane mogą utrudnić im dojazd do domów. W takich sytuacjach mieszkańcy mogą dzwonić do Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego pod numer 58 530 60 68 do Rafała Mroczkowskiego.

60 miesięcy gwarancji

Remontowany odcinek ul. Rodziny Czosków będzie wyglądać bardzo podobnie jak odcinek od ul. Południowej do ul. Andersa, który miasto wybudowało w ubiegłym roku. Ulica zostanie poszerzona do 5,5 metra. Z jednej strony drogi powstanie chodnik dla pieszych o zmiennej szerokości minimum 1,5 metra, a po drugiej chodnik z możliwością jazy po nim rowerem o szerokości 3,5 metra. Przebudowane zostaną również wszystkie zjazdy do prywatnych nieruchomości, znajdujących się przy ulicy. Ponadto przy drodze znajdzie się miejsce na dodatkowe 5 miejsc parkingowych. Cała ulica będzie miała ok. 10,5 metra szerokości i ok. 229 metrów długości. Oczywiście wraz ze zmianą nawierzchni zmieni się też podziemna infrastruktura. Firma Ekomel przebuduje stary wodociąg oraz wybuduje nową kanalizację deszczową.

Koszt wszystkich robót to 451 462,25 zł. Pieniądze zapłaci w całości Gmina Miejska Starogard Gdański. Na wykonane roboty otrzyma 60 miesięcy gwarancji.