Finał UTALENTOWANYCH 2020

Anna Machut i Oliwia Lis to zwyciężczynie III edycji UTALENTOWANYCH w Starogardzie Gdańskim. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wokalnej i tanecznej. Ze względu na COVID-19 finał został zaprezentowany on-line 28 czerwca br.

Do eliminacji III edycji konkursu Utalentowani zgłosiło się 59 uczestników: 49 w kategorii wokalnej i 10 w kategorii tanecznej. Podczas przesłuchań 3, 4 i 9 marca siedmioosobowe jury wybrało 20 finalistów. Finał miał się odbyć 20 marca w kinie Sokół. Niestety wprowadzony w Polsce stan epidemii koronawirusa zweryfikował plany organizatorów.

Aby przeprowadzić konkurs do końca, Starogardzkie Centrum Kultury nagrało poszczególne występy finalistów, zmontowało film i 19 czerwca zaprezentowało go jury.

Po obejrzeniu zarejestrowanych występów jury oceniło finalistów:

W kategorii wokalnej:
I miejsce: ANNA MACHUT
II miejsce: PATRYCJA WIERZBA
III miejsce: JULIA MICHALSKA

Wyróżnienia w kategorii wokalnej:
AMELIA WĘSIERSKA
JAKUB GDANIEC
MAGDALENA KIJAK

W kategorii tanecznej:
I miejsce: OLIWIA LIS

Wyróżnienie w kategorii tanecznej: ZOSIA LICHY

– Byłam pod ogromnym wrażeniem tego, ile pasji i zaangażowania drzemie w tych młodych ludziach, którzy odważyli się podzielić swoimi talentami. Niektórzy bardzo przeżywali swoje występy. Dla niektórych to był pierwszy raz na scenie. Staraliśmy się docenić każdy występ, aby wzmocnić motywację uczestników do dalszej pracy nad swoim talentem. Poziom konkursu był naprawdę wysoki, ale udało nam się bardzo szybko dojść do porozumienia i wybrać najlepszych – powiedziała jedna z jurorek Jennifer Schroeder.

Chociaż jurorzy nie mogli osobiście wręczyć nagród zwycięzcom, życzyli wszystkim uczestnikom, aby bez względu na wyniki konkursu, dalej rozwijali swoje pasje i zainteresowania. By ta pozytywna energia, która towarzyszy im na scenie, towarzyszyła im również w życiu codziennym i była motywacją do dalszej pracy, której rezultaty staną się z pewnością inspiracją dla innych.

Premiera finału III edycji UTALENTOWANYCH odbyła się 28 czerwca br. on-line.

Organizatorem III edycji konkursu „Utalentowani” było Starogardzkie Centrum Kultury.

Jury obradowało w składzie:
Ewa Roman – Przewodnicząca
Aneta Falkowska
Magdalena Dalecka
Jennifer Schroeder
Grzegorz Wałaszewski
Michał Nagórski
Sławomir Hoduń

Sponsorzy wydarzenia:
Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji STAR – WiK
CARREFOUR w Starogardzie Gdańskim
Studio Mario Mariusz Szwoch
Restauracja McDonald’s w Starogardzie Gdańskim
Mydlarnia u Franciszka
„PROFESIO DOBROWOLSCY”

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl