Finał na miarę Ligii Mistrzów

Drużyna z Ustki zwyciężyła w V piłkarskim finale LOTOS Junior CUP. W sobotę 1 lipca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim w szranki stanęli 12-latkowie reprezentujący wszystkie ośrodki działające w ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Drużyna ze Starogardu wywalczyła trzecie miejsce, a najlepszym zawodnikiem turnieju został starogardzianin Dominik Lemke „Domin” z KP Starogard.

O Puchar Turnieju LOTOS Junior CUP walczyło 15 zespołów. Drużyny przyjechały do Starogardu z 12 ośrodków piłkarskich: Gdańsk, Chojnice, Słupsk, Nowy Dwór, Malbork, Ustka, Luzino, Bytów, Elbląg, Kartuzy, Stężyca i oczywiście Starogard Gdański. W tym po raz pierwszy w historii Turnieju w szranki z chłopakami stanęły dziewczęta. Finał, który odbył się 1 lipca na stadionie im. Kazimierza Deyny był podsumowaniem kolejnego sezonu działalności programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM.

Najlepszymi adeptami piłki nożnej okazali się chłopcy z Ustki. W finale pokonali Elbląg 2:0. Zwycięska drużyna oprócz Pucharu wywalczyła bilety na mecz polskiej reprezentacji z Kazachstanem na Stadionie Narodowym w Warszawie, których sponsorem jest Grupa LOTOS. Równie wspaniale spisali się wychowankowie KP Starogard. W meczu o trzecie miejsce nie dali szans Malborkowi, strzelając aż pięć goli. 

Od lewej : Wiesław Labuda, Janusz Stankowiak, Tomasz Bocheński

Ceremonię otworzył dyrektor Akademii Piłkarskiej LG Tomasz Bocheński. Wśród zaproszonych gości był szef Biura Sponsoringu i Promocji w Grupie LOTOS – Wiesław Labuda oraz prezydent Starogardu Janusz Stankowiak, który życzył młodym piłkarzom powodzenia i sukcesów na miarę Kazimierza Deyny.

– Gracie dzisiaj w rodzinnym mieście Kazimierza Deyny – powiedział prezydent. My starogardzianie jesteśmy dumni z tego, że właśnie tu stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Deyna zaczynał kopać piłkę w waszym wieku i dotarł na sam szczyt, stając się legendą futbolu. Być może któryś z was jest jego następcą, być może jeszcze nie wie, że za kilka lat staną przed nim otworem wielkie piłkarskie stadiony. Tego życzę każdemu z was. Niech zwycięży najlepszy.

Przy okazji prezydent podziękował Grupie LOTOS za wsparcie młodych na tej drodze do wielkich stadionów, za rozbudzanie i krzewienie w nich pasji do piłki nożnej oraz za wszystko co robią dla piłki – również w Starogardzie Gdańskim.

Wiesław Labuda pogratulował uczestnikom dojścia do finału. – Wszyscy jesteście zwycięzcami chociaż tylko jedna drużyna zdobędzie Puchar i pojedzie na mecz Polska-Kazachstan – powiedział. Na koniec życzył wszystkim dobrej rywalizacji, gry far play i znakomitej zabawy.

Dominik Lemka otrzymuje nagrodę dla najlepszego zawodnika Turnieju.

Mecze odbywały się przez cały dzień. Na trzech boiskach, na które została podzielona płyta stadionu, rywalizowały drużyny w trzech grupach A, B i C. Wcześniej kapitanowie rozlosowali przydział do jednej z nich. Do półfinału wychodziły trzy najlepsze zespoły. Chłopcy i dziewczęta pokazali swoje umiejętności, które przez cały rok zdobywali w Akademii Piłkarskiej. Umiejętności naszego starogardzianina Dominika Lamke zostały dostrzeżone w sposób szczególny. Został wybrany najlepszym zawodnikiem całego Turnieju. Oczywiście na trybunach nie zabrakło kibiców, którzy głośno dopingowali swoich faworytów. Zawody poprowadził Jacek Pawlewski, który swoimi komentarzami sprawiał, że wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi mistrzowie.

Wyniki :
I miejsce – USTKA
II miejsce – ELBLĄG
III miejsce – STAROGARD GDAŃSKI
IV miejsce – MALBORK
V miejsce – KARTUZY
VI miejsce – LUZINO
VII miejsce – GDAŃSK 2
VIII miejsce – CHOJNICE

Nagrody za udział otrzymały drużyny z Bytowa, Gdańska 1, Nowego Dworu 1 i 2, Gdańsk Ladies, Stężycy i Słupska.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl