Finał miesiąca należał do Magdy

Starogardzianka Magda Jassak wygrała finał miesiąca popularnego programu „Jaka to melodia?”. Chociaż nie udało jej się zdobyć nagrody głównej, to spełniła jedno ze swoich marzeń.

Magda w telewizyjnym show pojawiła się już po raz kolejny. Finał miesiąca był dla niej jednak zupełnie nowym doświadczeniem. Na pewno stres także był o wiele większy. Dziewczyna poradziła sobie z nim jednak świetnie i pokonała współzawodników. Od zdobycia głównje nagrody, czli samochodu i 10 000 zł dzieliła ją tylko jedna piosenka.

Ta młoda kobieta nie wyobraża sobie dnia bez muzyki. Słucha radia i piosenek w serwisie YouTube. Wiele utworów potrafi rozpoznać po jednej nutce. Magda Jassak dotknięta jest autyzmem. Radzi sobie z nim jednak świetnie. Pracuje w Urzędzie Miasta Starogard Gdański. Koleżanki i koledzy śledzili oczywiście każdy odcinek programu „Jaka to melodia?” z jej udziałem.

Magda Jassak i prowadzący program Norbi.

– Magda jest niesamowita. Nie wiem jak to możliwe, że tak szybko wie o jaką piosenkę chodzi. Jej wiedza jest imponująca. Oglądałam wszystkie odcinki, w których brała udział. Mocno trzymałam kciuki, chociaż w zasadzie dobrze wiedziałam, że zajdzie daleko – mówiła Kamila Trawicka z Wydziału Podatków i Ewidencji Dochodów Urzędu Miasta.

– Nasza koleżanka bardzo mi zaimponowała. Ma niezwykłą wiedzę na temat muzyki. Potrafiła nawet poprawić prowadzącego. Dobrze wie czego chce. Broni swoich racji. Jest po prostu rewelacyjna. Przy okazji swoich występów w telewizji, rozsławia Starogard Gdański – powiedziała Justyna Adamczyk z Wydziału Finansowego.

– Kibicujemy Magdzie przy każdym występie i przeżywamy go razem z nią – dodała Beata Mucha z Wydziału Finansowego.

– Magda ma nieprzeciętną pamięć. Zna wszystkie numery telefonów w Urzędzie. Doskonale wie kto w jakim wydziale i w jakim pokoju pracuje. Bez żadnych ściąg pamięta wiele szczegółów z dokumentów. Potrafi wyłapać najdrobniejszy błąd, a to niezwykle cenne – mówiła Dorota Piechowska z Kancelarii Urzędu Miasta, która z Magdą pracuje na co dzień.

– Osiągnęłam cel, który sobie postawiłam i wygrałam finał miesiąca. Bardzo się z tego cieszę. Nie samo zwycięstwo jest jednak najważniejsze. Poznałam wielu wspaniałych ludzi. Udział w takim programie jest świetną przygodą, którą długo będę pamiętać – z uśmiechem opowiada Magda Jassak.

Wszyscy jesteśmy z Magdy dumni i szczerze gratulujemy jej wielkiego sukcesu. A ci, którzy nie mogli zobaczyć odcinka lub chcieliby obejrzeć go jeszcze raz, mogą zajrzeć tutaj:

https://vod.tvp.pl/video/jaka-to-melodia,28102018-1835,39366970?fbclid=IwAR1pux2q5rHkum0WqTLuCRJqMkZaqih8DVlYIHmip0LJbtWLVCL_cyp43GE

Fot. „Jaka to melodia?”

Magda Jassak w finale miesiąca programu „Jaka to melodia?”.