Finał 25. „Sprzątania Świata”

Wszystkie starogardzkie szkoły i przedszkola wzięły udział w jubileuszowej 25. akcji wielkiego „Sprzątania Świata – Polska 2018”. Dzieci i młodzież po raz kolejny udowodniły, że czystość naszego miasta nie jest im obojętna.

Przez dwa dni 21 i 24 września uczestnicy akcji wyposażeni w rękawiczki i worki przez wiele godzin zbierali śmieci z trawników, ulic, chodników i placów. Przy okazji uczyli się efektywnej segregacji śmieci i dostrzegania w odpadach ich surowcowego potencjału.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w wielką akcję „Sprzątanie Świata”. Dzięki Wam nasze miasto jest bardziej czyste. Jestem przekonany, że doskonale wiecie jak dbać o porządek i przekazujecie tę wiedzę innym, czasem nawet tym starszym od siebie – do przedszkolaków i uczniów mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

11 października w Urzędzie Miasta odbył się finał akcji. Podsumował ją naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Sebastian Brauer. Prezydent wręczył uczestnikom podziękowania i nagrody.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl