Filemon Kocia Kawiarnia przyjazna seniorom

Filemon Kocia Kawiarnia to pierwszy lokal gastronomiczny w Starogardzie Gdańskim, który oferuje zniżki dla seniorów. Każdy posiadacz Karty Seniora otrzymuje 15% zniżki na cały paragon, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00.

W 2017 r. Gmina Miejska Starogard Gdański przystąpiła do programu Miasto Przyjazne Seniorom oraz Ogólnopolska Karta Seniora, realizowanego przez Stowarzyszenie MANKO z siedzibą w Krakowie. Instytucja ta w trosce o portfele osób 60 plus organizuje kampanię Oszczędny Senior, w ramach której wydaje Ogólnopolską Kartę Seniora. Umożliwia ona korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach usługowo-handlowych, instytucjach i ośrodkach zdrowia w całej Polsce.

Tutaj rządzą koty
Kocia Kawiarnia rozpieszcza swoich gości pysznym ciastem i kawą oraz ma na celu niesienie bezpośredniej pomocy zwierzętom. Pupile swobodnie chodzą po kawiarni, mają kontakt z gośćmi, można je oglądać, głaskać, zaprzyjaźnić się i… zaadoptować. Pomysł na stworzenie takiego miejsca zrodził się z miłości do zwierząt. Właściciele kawiarni Izabela Zyntek i Damian Szank pracowali kiedyś w starogardzkim schronisku.

Kawiarnia dzięki swojej działalności daje obecnie schronienie 16 futrzakom, które potrzebują domów, a oprócz tego dokarmiane są również wolno bytujące koty. Pod opieką jest około 40 zwierząt. Do adopcji od początku istnienia tego miejsca trafiło już 18 kociaków. We wtorki właściciele zapraszają do kawiarni rodziców z dziećmi. Z uwagi na trwające z powodu Covid-19 ograniczenia wskazana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Konkurencji na rynku nie ma, bo to bardzo wyjątkowy i wymagający biznes.

– Do otwarcia takiego lokalu trzeba się dobrze przygotować. Załatwienie wszelkich formalności, aby otworzyć tego typu działalność, nie było sprawą łatwą.  Musieliśmy sprostać wszelkim wymogom sanepidu. Koty przed zamieszkaniem w kawiarni muszą zostać zaszczepione, przejść szereg badań oraz kwarantannę. Wszystkie te przygotowania pochłaniają sporo kosztów – wyjaśniają właściciele.

– Jesteście fantastycznym przykładem tego, jak można dzielić się dobrem. Serdecznie dziękuję Wam za to, że przystąpiliście do programu. Jesteście siódmym podmiotem i pierwszą kawiarnią w naszym mieście, która wprowadziła zniżki dla naszych seniorów. Niech Wasze działania będą inspiracją dla innych, życzę powodzenia – powiedział na spotkaniu z właścicielami Kociej Kawiarni Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz Ewa Życzyńska z Wydziału Spraw Społecznych na spotkaniu z właścicielami Kociej Kawiarni Filemon, Izabelą Zyntek i Damianem Szankiem.

Jak zostać posiadaczem Karty Seniora?
Aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora mieszkańcy Starogardu Gdańskiego mogą zgłaszać się do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Starogard Gdański w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego dla uczestników programu „Ogólnopolska Karta Seniora”. Formularz zgłoszeniowy do pobrania: https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/Formularz-glos-seniora-nowy-scalone-dla-indywidualnych.pdf

Seniorzy mieszkający poza Starogardem Gdańskim mogą samodzielnie pobrać, wypełnić i wysłać formularz do Stowarzyszenia MANKO na adres al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków, dołączając do wysyłki zaadresowaną do siebie kopertę i znaczek pocztowy, a Karta Seniora zostanie im wysłana pocztą.
Pełna lista firm będących partnerami Programu „Ogólnopolska Karta Seniora” i honorujących Kartę znajduje się na stronie: https://glosseniora.pl/gdzie-skorzystac-z-karty/.

Zapraszamy przedsiębiorców
Serdecznie zapraszamy firmy, które chciałyby przystąpić do Programu do kontaktu ze Stowarzyszeniem MANKO lub z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta Starogard Gdański. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2/.

Regulamin programu Ogólnopolska Karta Seniora: REGULAMIN_OKS.

Starogardzcy Partnerzy Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”

L.p

Firma

Dane kontaktowe

Zniżki

1

Studio FOTOKOCIEWIE Sławomir Kochanowski

Osiedle Kopernika 38/18
www.fotokociewie.pl
fotokowiewie@fotokociewie.pl
606 39 76 05

10% na sesje zdjęciowe plenerowe
5% na albumy i fotoksiążki

2

FSL FOTO STUDIO LABOR Henryk Drążek

Al. Jana Pawła II 1D
info@foto-studio-labor.pl
58 775 07 01

10%

3

Zakład Optyczny Radosław Domkowski

ul. Podgórna 2
tel/fax 58 775 11 39

10% na okulary korekcyjne

4

GEERS Akustyka Słuchu Sp. z o.o.

Ul. Kościuszki 27
info@geers.pl
91 578 08 98
www.geers.pl

bezpłatne testy słuchu;
25 % rabatu na zakup baterii, środków pielęgnacyjnych, akcesoriów, wężyków, rożków, filtrów i kopułek; bezpłatne przeglądy dla posiadaczy aparatów słuchowych

5

Audiofon

Al. Jana Pawła 115
Ul. Hallera 21
m.weiher@audiofon .com.pl
782 190 008
www.audiofon.com.pl

30% zniżki na baterie 15% zniżki na środki do czyszczenia Przy zakupie aparatu rok baterii za 0 zł

6

Salon Optyczny KJK. S.C.

Ul. Hallera 33
salonoptycznykjk@gmail.com
606 520 330

bezpłatne testy słuchu;
10 % zniżki na zakup nowych okularów

7

Filemon” Kocia Kawiarnia

Ul. Hallera 21A

576 357 522

15% zniżki na cały paragon, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00

Fot. galeria: Filemon Kocia Kawiarnia