Festiwal kultury Hip Hopu. Zapraszamy!

Młodzi z pomysłem i energią tak można nazwać grupę licealistów ze Starogardu, którzy 29 kwietnia br. zapraszają wszystkich do Grodziska Owidz na festiwal kultury hip-hopu. Oprócz muzyki, będzie można zobaczyć w akcji znakomitych DJ’ów, graficiarzy i raperów oraz odkryć inne tajemnice młodzieżowej subkultury.

W ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starogardzie Gdańskim oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej przygotowali projekt społeczny Hip Hop Pomo(r)że. Ich celem jest przybliżenie hip hopowej subkultury mieszkańcom Kociewia.

– Chcemy pokazać, że hip – hop to nie takie „zło” jak go malują i „odczarować” wiele krążących o tej subkulturze stereotypów – powiedział Adam Porożyński – jeden z organizatorów imprezy. – Dlatego przyjęliśmy dla naszego wydarzenia formę festiwalu, którego w naszym regionie jeszcze nie było. Ludzie mylnie kojarzą hip-hop z wandalizmem i wulgaryzmami na tle agresji. My pokażemy, że kultura hip-hopu łączy cztery elementy: rap, graffiti, taniec breakdance i DJ-ing. Daje wiele przestrzeni do realizacji swoich twórczych pasji. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy odwiedzą Grodzisko w sobotę 29 kwietnia przekonają się jak różnorodną subkulturą jest hip hop.

W programie imprezy będą pokazy tańca breakdance, występy DJ’ów takich jak DJ Odme, czy DJ HWR. Nie zabraknie ekip grafficiarskich. Rafał Ktoski pokażą jak można kolorować świat w celowy i zaplanowany sposób. Atrakcją festiwalu będą też raperzy, którzy rozpoczną całą imprezę. Wystąpi MIXER, ekipa 4×4, a po nich dobrze znani na scenie Hamst i Chudini z Dj Te! Gwiazdami wieczoru będą Kartky i Emes Milligan!

Kartky pochodzi z Bytomia. To młody i zdolny raper – reprezentant QueQuality. Jego pierwszy album „Preseason Highlights” został bardzo dobrze przyjęty. W zeszłym roku wydał aż dwie płyty „Shadowplay” i „Fuego Infinito”, co pozwoliło mu jeszcze mocniej zaakcentować swoją pozycję na scenie. Aktualnie wraz z Emesem Milliganem promuje album „Nowe Kino”, który ukazał się w grudniu 2016 roku nakładem QueQuality.

Oprócz dobrej zabawy organizatorzy gwarantują dodatkowe atrakcje. Pod okiem Mateusza Machiny Machnickiego będzie można przyswoić podstawowe kroki breakdanca, a na scenie zaprezentować swój freestylowy kawałek. Wszystko zależy od liczby zgłoszeń.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Projekt patronatem objął prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Początek godz. 15.00. Impreza potrwa do 22.00.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl