Ferie w mieście

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele się zmieniło. W tym roku inne będą także ferie zimowe. Chociaż zabraknie tradycyjnych spotkań, to miejskie instytucje kultury i sportu zadbały, by dzieci oraz młodzież nie mogły narzekać na nudę.

Przez dwa tygodnie ferii, czyli w dniach 4-17 stycznia Starogardzkie Centrum Kultury proponuje najmłodszym starogardzianom zabawy kreatywne pod hasłem „Pokaż jakie masz talenty”. Można wziąć udział w wirtualnych konkursach: muzycznym, plastycznym filmowym, budowania form przestrzennych. Młodzież i dzieci mogą zaprezentować się w jednym lub kilku zadaniach konkursowych. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Prezentacje filmowe przesyłać należy na adres utw.sck@gmail.com. Prace plastyczne i przestrzenne trzeba składać w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury w godzinach od 8:00 do 15:00. Więcej informacji na stronie Starogardzkiego Centrum Kultury www.sck.art.pl oraz Facebooku https://www.facebook.com/sck.stg. Regulamin pod adresem http://website.sck.art.pl/…/902-akcja-zima-z-sck-online.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do codziennego zaglądania na Facebooka https://www.facebook.com/mbpstarogard oraz stronę internetową, gdzie pod adresem http://mbpstarogard.pl/2021/01/04/ferie-zimowe-z-biblioteka-2021-bezpieczne-ferie/?fbclid=IwAR2aNXBkoUjjTEm8YQ0pS5nKV3Bb50zeAradEGcqxZ_Cl9__55G3RY7sk7M zamieszczane są linki do inspirujących audiobooków, artykułów i filmów z ciekawostkami oraz zadania dla czytelników. Decyzją rządu dzieci i młodzież do 16. roku życia w czasie ferii będą mogły opuszczać domy bez opieki osoby pełnoletniej. Jeśli jednak mieszkacie zbyt daleko, aby wybrać się do MBP sami, zachęcamy do zamawiania książek telefonicznie, mailowo lub przez konto czytelnika, aby starsi członkowie rodziny mogli je odebrać. A może zorganizujecie sobie rodzinną wyprawę do biblioteki?

Na swoim facebookowym profilu https://www.facebook.com/muzeumkociewie Muzeum Ziemi Kociewskiej publikuje ciekawe informacje, krzyżówki, zagadki, rebusy oraz filmiki. Zaczęło się od listy 7 cudów świata starożytnego pochodzącej z „Kroniki Zabytkomaniaka” wydanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz pierwszego z cyklu filmików „Tajemnice Muzeum”.

Myślisz, że dobrze znasz Starogard? Z łatwością przemieszczasz się po jego centrum? Przekonaj się, biorąc udział w miejskiej grze terenowej „Tajemnice Starogardzkiej Ulicy” przygotowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zabawa przeznaczona jest dla całych rodzin, a wykonać zadania można w dowolnym czasie od 4 do 17 stycznia. Na podstawie grafiki, która znajduje się na stronie internetowej www.osir.com.pl poszukujecie budynków. Ich adresy tworzą ciąg cyfr, dzięki którym rozszyfrujecie hasło do tajemniczej walizki pełnej nagród. Karty gry znajdziecie na wspomnianej już stronie OSiR-u oraz w recepcji Hali Sportowej im. Gerarda Podolskiego przy ul. Hallera 19a. Wszystkie niezbędne szczegóły i zasady znajdziecie na stronie www.osir.com.pl.

Życzymy udanej zabawy i wspaniałych, beztroskich ferii.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl