Feliks – pierwsze starogardzkie dziecko urodzone w 2024 r.

6 lutego Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka odwiedził wyjątkowy gość – mały Feliks, który przyszedł na świat jako pierwsze dziecko w Starogardzie Gdańskim w 2024 r. Synek Joanny i Mariusza Muchowskich urodził się 4 stycznia. Ważył 4 kg 250 g i mierzył 59 cm. Teraz zdrowo się rozwija i rośnie jak na drożdżach w otoczeniu czwórki starszego rodzeństwa.

– Feliks, czyli Szczęśliwy. Nasz synek dostał to wyjątkowe imię po dziadku. Myślę, że sprawi ono, że w życiu będzie mu sprzyjać szczęście. Nam na pewno je przyniósł. Ładnie rośnie, przybiera na wadze i jest grzeczny. Lubi jednak postawić na swoim – powiedziała mama chłopczyka Joanna Muchowska.

– W sumie mamy pięcioro dzieci. Nasz najstarszy syn Szymon studiuje budownictwo lądowe na I roku na Politechnice Gdańskiej. Drugi syn Damian ma 17 lat i chodzi do Liceum Ekonomicznego do klasy o profilu chemicznym. Trzeci syn uczy się w Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku i gra na akordeonie guzikowym. Mamy też córkę, 8-letnią Magdalenę, która uczy się w drugiej klasie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8. Wszyscy bardzo się ucieszyli, że mają jeszcze małego braciszka. Już nie mogą się doczekać kiedy będzie chodził – mówił tata Feliksa Mariusz Muchowski.

Feliks jest piątym dzieckiem Joanny i Mariusza Muchowskich. 
Feliks jest piątym dzieckiem Joanny i Mariusza Muchowskich. 

– Takie spotkania to jedne z najprzyjemniejszych momentów w naszej pracy. Serdecznie gratuluję całej gromadki dzieci. Wszystkim życzę zdrowia, dużo sił, miłości i mnóstwo szczęścia, które mały Feliks na pewno jeszcze spotęguje – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Mały Feliks w odwiedzinach u Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka. 
Mały Feliks w odwiedzinach u Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka. 

W spotkaniu uczestniczyła także naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Tkaczyk-Kurkowska.

Chłopczyk został obdarowany prezentami. Dostał m.in. krzesełko do karmienia, matę do zabawy z projektorem, maskotkę Gwiazdka oraz zestaw miejskich gadżetów. Mama otrzymała kwiaty, a tata list gratulacyjny.

Fot. Małgorzata Rogala