Ewa Roman Przyjacielem Seniora

Dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman została laureatką konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora” w powiecie starogardzkim w kategorii Przyjaciel Seniora.

23 sierpnia dyplom oraz upominek wręczył jej Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. – Aż trudno uwierzyć, że to ważne wyróżnienie za działalność na rzecz seniorów otrzymała tak młoda osoba. Zwłaszcza kiedy czyta się Pani dossier, które jest naprawdę imponujące. Wynika z niego, że na rzecz starszych mieszkańców Starogardu Gdańskiego oraz okolic działa Pani już długo i prężnie, co bez wątpienia godne jest podziwu i docenienia – powiedział Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski.

Uzasadnienie oraz laudację uroczyście odczytała Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej Barbara Bałka. Gratulacje Ewie Roman złożyli Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz przewodniczący Rady Seniorów Bogdan Adam.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak gratuluje Ewie Roman wyróżnienia.

– Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Już sama nominacja bardzo mnie zaskoczyła. To sukces nie tylko mój, ale wszystkich pracowników SCK, którzy dokładają wszelkich starań, by uczestnicy naszych zajęć byli zadowoleni. Przez siedem lat byłam koordynatorem Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury z inicjatywy ówczesnego dyrektora, a obecnego prezydenta miasta Janusza Stankowiaka, zresztą honorowego rektora UTW. Kiedy zostałam dyrektorem instytucji, kontynuowałam działalność Uniwersytetu i robię to do dzisiaj. Z roku na rok poszerzamy jego ofertę. Obecnie do wyboru jest 20 pracowni o bardzo zróżnicowanej tematyce. Organizujemy wykłady popularno-naukowe, wycieczki, spotkania integracyjne. Zauważamy stały wzrost zainteresowania naszymi zajęciami. W październiku zaczniemy 14. rok działalności naszego UTW. Obecnie trwa nabór nowych studentów. Przez te wszystkie lata do „S-Centrum” należało ponad 2 000 seniorów – mówiła dyrektor SCK Ewa Roman.

Dyplom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora” w powiecie starogardzkim w kategorii Przyjaciel Seniora dyrektor SCK Ewie Roma wręcza Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. 

– Praca na rzecz osób starszych daje mi ogrom radości oraz satysfakcji. Głównie dlatego, że wiem, iż Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Starogardzkim Centrum Kultury motywuje seniorów do działania, aktywizuje, wywołuje uśmiech na twarzach, pozwala na zacieśnianie więzi z innymi, ale też zawieranie nowych znajomości. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich seniorów w powiecie. Aktualnie trwa nabór na nowy rok akademicki. Dzięki temu, że nasz UTW działa w miejscu, gdzie cały czas dużo się dzieje, studenci są zawsze na bieżąco z ważnymi wydarzeniami, nie tylko kulturalnymi – dodała Ewa Roman.

Fot. Małgorzata Rogala