Ewa Roman nadal dyrektorem SCK

1 lipca dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman odebrała z rąk prezydenta miasta powołanie na kolejną, tym razem 5-letnią kadencję.

– Gratuluję i życzę powodzenia oraz dalszej owocnej pracy na tym wymagającym stanowisku. Oby zawsze miała Pani głowę pełną pomysłów i wsparcie swojej załogi. Jestem przekonany, że nasza współpraca nadal będzie układała się pomyślnie – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

W Starogardzkim Centrum Kultury Ewa Roman pracuje od 11 lat. Zaczynała w kinie „Sokół”. Potem zajmowała się organizacją imprez. Jednocześnie była koordynatorem Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum”.

Na stanowisko dyrektora powołana została 1 lipca 2015 r. Przez cztery lata wprowadziła wiele nowości. Poszerzyła ofertę edukacji kulturalnej oraz UTW. Dzieci i młodzież mogą uczęszczać m.in. na zajęcia wokalne, fotograficzne, filmowe, hip-hopowe. Mogą uczyć się języka włoskiego, japońskiego, grafiki komputerowej lub zapisać się do zespołu kociewskiego „Fefernóski”, który na swoim koncie ma już wiele sukcesów.

Seniorzy do wyboru mają m.in. język niemiecki, włoski, yogę, chór studencki, klub brydża, pracownię rytmiki, fizjoterapię, pilates czy zajęcia z samoobrony.

Ewa Roman zadbała także o modernizację sali prób, recepcji, szatni, klatki schodowej, wejścia do budynku, dostosowanie go do aktualnych przepisów przeciwpożarowych oraz modernizację dachu budynku kina „Sokół” i malowanie sali głównej wraz z holem. Wprowadziła także nowe logo Starogardzkiego Centrum Kultury.

Jej najbliższe plany to odnowienie Galerii „A” im. Michała Faryseja, pracowni plastycznej, sali tanecznej wraz z szatniami, zamontowanie napisu na budynku SCK oraz kina „Sokół”, wymiana balustrady i krzeseł na głównym holu, modernizacja holu i piwnicy, zamontowanie „radiowęzła” na holu głównym, odnowienie garderoby, a także toalet w budynku kina.

– Po zakończeniu mojej pierwszej kadencji na stanowisku dyrektora najbardziej dumna jestem z nowości, jakie udało nam się wprowadzić. Cieszę się przede wszystkim z tego, że możemy pochwalić się świetną organizacją Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Memoriału Edwarda Kowalke”. To wydarzenie przyciąga coraz większą widownię. Ma już swoich stałych wielbicieli, a co najważniejsze odbija się szerokim echem w całym kraju. Bardzo zadowolona jestem także z „Mozartiany Flesz”, „Niedzielnego w Parku Grania”, „Teatru Młodego Widza”, kina letniego dla dzieci i dorosłych oraz Festiwalu Kultury Białoruskiej. Chcę kontynuować organizację tych wydarzeń, ale mam też pomysły na nowe. W planach jest Festiwal Kultury Ukraińskiej. Od września działać będzie Akademia Maluszka. Wprowadzimy zajęcia z logorytmiki dla dzieci oraz zajęcia tańca współczesnego we współpracy ze Szkołą Tańca Sensacja z Witebska. W ogóle chciałabym rozszerzyć współpracę międzynarodową – powiedziała dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman, która swoją funkcję pełnić będzie do końca czerwca 2024 roku.

Fot. Małgorzata Rogala

Ewa Roman odbiera od prezydenta miasta Janusza Stankowiaka powołanie na kolejną kadencję na stanowisku dyrektora Starogardzkiego Centrum Kultury.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl