eSesja w Starogardzie

Już od najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 27 marca radni będą pracowali w systemie eSesja. 5 marca otrzymali tablety z wgraną aplikacją oraz przeszli szkolenie.

eSesja.pl to nowoczesny system informatyczny umożliwiający całkowitą eliminację dokumentów w formie papierowej na rzecz elektronicznej dystrybucji przy pomocy intuicyjnej aplikacji dla radnych. Poza materiałami na posiedzenia, eSesja umożliwia także przekazywanie innych dokumentów oraz komunikatów, jak na przykład zaproszenia, czy pisma, które wpłynęły do Biura Rady Miasta, skargi oraz wszelkie inne dokumenty.

W aplikacji eSesja radni mają dostęp do pełnego kalendarium posiedzeń oraz porządków obrad. Załączniki, jak projekty uchwał, są intuicyjnie przyporządkowane do poszczególnych punktów porządku obrad. Jedno kliknięcie w odnośnik do załącznika, otwiera go automatycznie na urządzeniu bez konieczności jego zapisywania. W każdym punkcie porządku obrad, radni mogą dodawać indywidualne notatki, chociażby treść wypowiedzi, którą chcieliby zaprezentować na sesji.

System eSesja usprawni i ułatwi pracę starogardzkich radnych.

– W naszym systemie bardzo ważny jest też Portal Mieszkańca. Tam bezpośrednio publikowane są na przykład wyniki głosowań radnych. Można też z nimi korespondować. Podstawową zmianą, jaką eSesja wprowadza dla radnych jest elektroniczny obieg dokumentów. Wpływa to przede wszystkim na obniżenie kosztów, bo drukowanie jest drogie. Dodatkowo, transmisje z posiedzeń Rady Miasta będą prowadzone w lepszej jakości. Wyświetlane będą nie tylko wyniki głosowań, ale też obecnie omawiany punkt obrad, kto się wypowiada itp. – powiedział specjalista ds. sprzedaży w firmie MW Concept Miłosz Chmielnicki, który poprowadził szkolenie dla radnych naszego miasta.

– eSesja ma ponad 700 wdrożeń w całej Polsce. Mamy klientów, którzy korzystają z tego systemu już od 2014 r. Są bardzo zadowoleni, więc myślę, że w Starogardzie Gdańskim to się również sprawdzi – dodał Miłosz Chmielnicki.

Fot. Małgorzata Rogala

Radni Rady Miasta Starogard Gdański podczas szkolenia z systemu eSesja.