Emeryci podsumowali tegoroczną działalność

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że starogardzki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów działa prężnie. 23 listopada podczas zebrania sprawozdawczego podsumowali mijający rok.

– W tym roku zorganizowaliśmy szereg imprez kulturalnych i rekreacyjnych, do których zaliczyć należy naszą słynną Spartakiadę oraz liczne wycieczki krajowe i zagraniczne. Cieszymy się, że tak chętnie i licznie biorą w nich Państwo udział. To sprawia, że jeszcze bardziej chce nam się działać – powiedział przewodniczący PZERiI w naszym mieście Jan Brdak.

– Zdecydowanie największym wyzwaniem są dla nas sztandarowe już imprezy o zasięgu powiatowym, czyli Koncert Pieśni Maryjnych i Kościelnych, wspomniana już Spartakiada Sportowa ZERiI oraz jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej – kontynuował Jan Brdak.

Zarząd koła poinformował o zbliżających się imprezach, czyli o wieczorku andrzejkowym (25 listopada) i wieczorku sylwestrowym (30 grudnia). Przewodniczący Komisji Kultury Józef Gerigk przedstawił plany imprez na przyszły rok.

Spotkanie było znakomitą okazją do podziękowań dla sponsorów, którzy pomagają rejonowemu oddziałowi Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Pamiątkowe puchary otrzymali: Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Henryk Kinder, Robert Gorczyca i Edmund Herold. Na uroczystości osobiście nie mogli pojawić się Mariusz Popławski i Zenon Błański, ale puchary już wkrótce trafią w ich ręce.

Podziękowanie i puchar wręczono także najstarszemu członkowi koła, a jednoczenie jego sztandarowemu Bernardowi Okrojowi.

– Dziękuję za zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. To wyjątkowy moment, ponieważ nie tak dawno zakończyłem swoją pierwszą kadencję urzędowania. Teraz jestem na początku drugiej. Myślę, że wspólnie będziemy działać tak samo aktywnie jak do tej pory. Postaramy się zrobić wszystko, żeby tych działań na rzecz starogardzkich seniorów było jeszcze więcej – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala