Egzamin ósmoklasisty się odbędzie

Dyrektorzy szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim informują, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w terminie 15-17 kwietnia zgodnie z planem. Zapewniają, że wszystkie placówki są przygotowane do jego przeprowadzenia.

W Starogardzie do ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe oraz cztery z siedmiu miejskich przedszkoli. W czwartek 11 kwietnia strajkowało 290 nauczycieli i 9 pracowników administracji. 152 nauczycieli i 212 pracowników administracji nie strajkowało. 113 nauczycieli i 32 pracowników administracji przebywało na zwolnieniach lekarskich. Do szkół podstawowych i przedszkoli na zajęcia opiekuńcze przyszło w sumie 57 dzieci.

Egzamin gimnazjalny odbył się w czterech szkołach: SP nr 1,3,6 i 8. W dniach 10-12 kwietnia do egzaminu przystąpiło 530 uczniów.

W poniedziałek 15 kwietnia w Starogardzie Gdańskim do egzaminu ósmoklasisty przystąpi 532 uczniów. Wszystkie starogardzkie szkoły są przygotowane do jego przeprowadzenia.

Egzamin rozpocznie się o godz. 9:00. Uczniowie zbierają się w szkołach od godz. 8:15. Przynoszą ze sobą:
• legitymację szkolną,
• wizytówkę na ławkę zawierającą imię i nazwisko, kod ucznia oraz PESEL
• dwa długopisy z czarnym wkładem, na część matematyczną – linijkę.
• można zabrać ze sobą butelkę wody o pojemności nie większej niż 0,5 l.
Zabrania się wnoszenia na salę egzaminacyjną telefonów komórkowych i innych sprzętów elektronicznych.

Uwaga! Egzamin dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 odbędzie się w budynku dawnego Gimnazjum nr 3 przy ul. Szwoleżerów Rokitniańskich.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki!!!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl