Dzisiaj każda pomoc jest na wagę złota

Kolejnych 160 przyłbic trafi do pracowników służby zdrowia i Miejskiego Zakładu Komunikacji. To dar od firmy AKOMEX, która na co dzień zajmuje się produkcją opakowań.

20 kwietnia prezydent miasta Janusz Stankowiak i wiceprezydent Tadeusz Błędzki odebrali od Janusza Jaroszyńskiego dyrektora produkcji firmy AKOMEX  – 160 ochron na twarz, wykonanych z przeźroczystej folii.

– Przyłbice będą dobrze chronić twarze pracowników, którzy pracują na stanowiskach nieobciążonych ruchowo. Zasłaniają całą twarz i będą pasować na każdą głowę, bo zapięcie jest  regulowane z tyłu – powiedział Janusz Jaroszyński.

Dyrektor produkcji firmy Akomex Janusz Jaroszyński prezentuje sposób zakładania przyłbic ochronnych

– Patent wymyślił jeden z naszych stałych klientów. Zrobił szablon i wyciął go w foli, która łatwo się wygina, ale jest na tyle twarda, żeby spełniać  funkcję ochronną. W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, profilaktyka jest najważniejsza. Skoro dysponowaliśmy odpowiednią folią, postanowiliśmy pomóc. Część przyłbic trafiła do Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie mieści się fila naszego zakładu, część przeznaczyliśmy na pomoc starogardzianom – dodał dyrektor produkcji.

Prezydenci podziękowali za dar, informując, że maski ochronne zostaną na pewno dobrze wykorzystane. Otrzymają je pracownicy służby zdrowia i Miejskiego Zakładu Komunikacji.

– W tej chwili prowadzimy intensywne odkażanie miasta. Dezynfekowane są ciągi komunikacyjne, wiaty przystankowe oraz autobusy. Maski przydadzą się pracownikom MZK – powiedział prezydent.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl