Dzień Pracownika Socjalnego – życzenia od Prezydenta Miasta

21 listopada obchodzimy święto wszystkich pracowników socjalnych. Tego dnia myślimy przede wszystkim o tych, którzy swoje życie zawodowe skupili wokół pomagania innym. Często robią to także poza godzinami pracy, wykazując się niezwykłą empatią i gotowością do poświęceń. Życzenia wszystkim pracownikom socjalnym złożył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

„Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę podziękować Państwu za codzienną pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Wasz zawód wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także niezwykłej empatii, tak ważnej w procesie wspierania osób, które znalazły się w sytuacji trudnej, a często wręcz kryzysowej. To właśnie Państwo – pracownicy socjalni dajecie nadzieję na godne życie i pomagacie dostrzec sens codziennych zmagań z trudnościami i przeciwnościami losu.

Rok 2020 był dla nas wszystkich szczególnie trudny. Wiele działań związanych z pomocą skierowaną do osób najbardziej narażonych na ciężki przebieg choroby wywołanej zakażeniem koronawirusem spadło na Państwa barki. To Wy zadbaliście o organizację wsparcia seniorów w naszym mieście, za co jestem niezwykle wdzięczny i w ich imieniu dzisiaj dziękuję.

Życzę Państwu dalszej wytrwałości w codziennej pracy. Oby przynosiła Wam ona nie tylko satysfakcję, ale także szacunek i uznanie lokalnej społeczności, na które w pełni zasługujecie.

Z wyrazami szacunku i uznania,

Prezydent Miasta Starogard Gdański
Janusz Stankowiak”.

Życzenia wszystkim pracownikom socjalnym złożył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl