Dzień otwarty w warsztacie Mistrza

Miasto wsparło w kwocie 3000 zł projekt grupy inicjatywnej mieszkańców pn. „Dzień otwarty w warsztacie Mistrza”. W imieniu wnioskodawców 21 listopada umowę na realizację zadania podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem Jakub Dudek.

Motosport jest mało popularny w Polsce, ale w naszym mieście Jakub Dudek, który oprócz budowy aut wyścigowych bierze udział w „International Drift Federation”. Warto dodać, że od początku swojej kariery regularnie staje na podium. Oprócz tego posiada jeden z niewielu warsztatów w województwie, w którym składa się auta do driftu.
Dzięki wsparciu z Miasta, mieszkańcy będą mogli przyjść na dzień otwarty do warsztatu mistrza. Każdy z odwiedzających będzie miał możliwość własnoręcznej wymiany opon i podpatrywanie Jakuba podczas pracy. W wydarzeniu może wziąć udział około 100 osób. Dodatkowo każdy kto przybędzie na pokaz będzie mógł skorzystać z Drift Taxi.

O sukcesach Jakuba Dudka przeczytacie: https://starogard.pl/miasto/jakub-dudek-zwyciezca-55-rundy-drift-open-w-kietrzu-100548/
oraz https://starogard.pl/miasto/kuba-dudek-drugim-wicemistrzem-international-drift-federation-103909/

Jakub Dudek

 

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl