Dzień Komunikacji Miejskiej w Starogardzie

5,5 tys. rozkładów jazdy autobusów z planem miasta trafiło do mieszkańców Starogardu Gdańskiego. 13 października w bazie MZK świętowaliśmy Dzień Komunikacji Miejskiej.

 

W ramach kończącej się największej inwestycji w mieście „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim” firma Public Transport Consulting zorganizowała w Starogardzie Dzień Komunikacji Miejskiej. Wielu mieszkańców miasta skorzystało z okazji przyjrzenia się z bliska nowym Autosanom oraz bezpłatnej przejażdżki darmową linią nr 100, specjalnie przygotowaną na to święto. W bazie MZK, która była jej końcowym przystankiem, czekało na nich wiele atrakcji.

Jedną z atrakcji Dnia Komunikacji Miejskiej w Starogardzie Gdańskim były ogromne bańki mydlane

Najmłodsi starogardzianie chętnie siadali za kierownicą autobusów, w których czekały na nich niespodzianki – zdrowe i soczyste jabłka, słodkości i napoje. Wielu z nich zafascynowane było liczbą guzików na desce rozdzielczej i z ciekawością dopytywali się do czego służą. Były gry i zabawy z kuglarzami oraz konkurs rysunkowy z nagrodami. Wszystkie prace można było podziwiać rozwieszone oczywiście w autobusie. Nie zabrakło kolorowych baniek, żonglerów i szczudlarzy. Ci ostatni, przechadzając się po placu, rozdawali uczestnikom specjalnie przygotowane na te okazję – rozkłady jazdy autobusów z planem miasta.

5,5 tys. rozkładów jazdy autobusów z planem miasta trafiło do mieszkańców Starogardu Gd.

– To bardzo praktyczna rzecz – powiedział jeden z mieszkańców Starogardu. – Wziąłem rozkład jazdy dla mamy, bo często korzysta z miejskich autobusów. Na pewno się ucieszy, bo na planie rozpisane są wszystkie linie z przystankami i godzinami odjazdów.

Dzieci chętnie siadały za kierownica nowych autobusów

– Dzień Komunikacji Miejskiej to nic innego jak promocja miejskiej komunikacji – powiedział Marcin Gromadzki z firmy Public Transport Consulting. – Chcemy zachęcić mieszkańców do jak najczęstszego korzystania z miejskich autobusów. Dlatego przygotowaliśmy dla nich tę specjalną imprezę oraz ulotkę z rozkładami jazdy wszystkich starogardzkich autobusów i z planem miasta, w który wrysowaliśmy przebieg każdej linii.

Prezydent Janusz Stankowiak podobnie jak wielu mieszkańców dopytywał o korzyści płynące z eksploatacji nowych autobusów

– Cieszę się, że udało nam się w ramach projektu „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim’ kupić dla starogardzian 11 nowych autobusów. Autosani kursują po mieście od lipca – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak. – Są wygodne, bezpieczne, ekologiczne, i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poza tym wydaje mi się, że jazda autobusami jest mniej stresująca.  Głosowe zapowiedzi kolejnych przystanków ułatwiają podróżowanie. Człowiek nie musi wnikliwe śledzić trasy, aby wiedzieć czy ma już wysiąść, czy nie. Liczę, że mieszkańcy chętnie będą korzystać z naszej miejskiej komunikacji – zakończył prezydent.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl