Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Pomimo niesprzyjającej deszczowej aury, w Starogardzie Gdańskim uczciliśmy święto polskiej flagi, które już po raz siedemnasty obchodzone jest w całym kraju.

2 maja flagę narodową na maszt przed Urzędem Miasta osobiście wciągnął prezydent Starogardu Janusz Stankowiak. Towarzyszyła mu przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, prezes starogardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jan Brdak oraz strażnicy miejscy. Punktualnie o godz. 12:00 w podniosły i uroczysty sposób z głośników rozbrzmiał hymn narodowy.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, prezes starogardzkiego oddziału PZERiI Jan Brdak oraz strażnicy miejscy tuż po wciągnięciu flagi narodowej na maszt przed Urzędem Miasta. 

Barwy ojczyste uroczyście powiewają nie tylko przy budynku Urzędu Miasta oraz na nim, ale także w całym mieście. Przy Ratuszu Staromiejskim na Rynku, siedzibie Hufca ZHP oraz przy Pomniku Poległych i Zamordowanych w latach 1939-1945 Harcerzy w Starogardzie Gdańskim wywiesili je starogardzcy harcerze z Hufca ZHP im. gen. Józefa Wybickiego.

Wywieszanie flagi Rzeczpospolitej Polskiej na budynku starogardzkiego magistratu stało się już tradycją. 

Jak zdążyliśmy zaobserwować starogardzianie wieszają flagi również przy swoich domach. Gorąco zachęcamy do tego wszystkich, którzy jeszcze nie zawiesili ojczystych barw. Zdjęciami z tego wyjątkowego dnia można podzielić się z nami na oficjalnym profilu Urzędu Miasta Starogard Gdański na Facebooku https://www.facebook.com/starogard.

Fot. Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Starogardzie Gdańskim/Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl