Świętowali Dzień Działkowca

Rodzinne  Ogrody Działkowe w Starogardzie od wielu lat pełnią ważną rolę społeczną. Promują wartości rodzinne, przyczyniają się do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia, są miejscem do wypoczynku na łonie przyrody.

W sobotnie popołudnie 20 sierpnia społeczność ROD „Polpharma” świętowała „Dzień Działkowca”. Było podsumowanie sezonu i nagrody dla najpiękniejszych ogrodów. W imieniu zarządu, zgromadzonych powitał prezes ogródków Jan Kowalski. Wspólnie z działkowcami świętował również Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.
-Mam nadzieję, że kolejne lata działalności Waszych ogrodów będą tak samo wspaniałe jak do tej pory. Cenimy Waszą pracą i gratulujemy ostatniej inwestycji jaką była modernizacja ogrodzenia.
Wasze ogrody to miejsca spotkań, pracy i odpoczynku. Życzę Wam aby ogród był drugą ostoją poza domem i byście mogli w przyjaznej atmosferze się spotykać – podsumował wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

Od lewej: Prezes ROD Polpharma Jan Kowalski i Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Brązowa Odznaka Zasłużonego Działkowca

Zarząd ROD Polpharma na lipcowym posiedzeniu podjął decyzję o przyznaniu „Brązowej Odznaki Zasłużonego Działkowca”. Otrzymali je wyróżniający się w uprawie działki i pracy na rzecz ogrodu działkowcy: Alina Armatowska, Danuta Flisikowska, Janusz Gajewski, Kazimierz Jasiński, Henryk Jendernalik, Józef Kamrowski, Zbigniew Kitowski, Mirosław Kobus, Stefan Kucks i Jerzy Szweda.

Wyróżnienia w konkursie na najładniej zagospodarowana działkę w 2022 roku otrzymali:
Sektor 1
Roman Młyński 
Ilona Bittner 
Jerzy Szweda
Sektor 2
Renata Ponczek 
Daniela Michniewska
Helena i Henryk Zimny 
Sektor 3
Piotr Nowak 
Józef Kamrowski 
Danuta Narloch 
Stanisław Wyczyński 
Czesław Rutkowski 
Janusz Gajewski 

Najstarszy ogród w Starogardzie

ROD „Polpharma” został założony, jako pierwsze takie miejsce w Starogardzie Gdańskim, w roku 1959. Składa się z trzech oddzielnych sektorów zlokalizowanych przy ul. B. Prusa i ul. Hermanowskiej. Obszar ogrodu to prawie 17 hektarów, na których wydzielono 450 działek.