Dzielili się opłatkiem. Spotkanie świąteczne NSZZ „Solidarność”

Członkowie starogardzkiego oddziału NSZZ „Solidarność” spotkali się dziś w Restauracji „Ogródek” na specjalnie dla nich przygotowanej Wigilii. Była to okazja do złożenia świątecznych życzeń i rozmów, a także symbolicznego podzielenia się opłatkiem.

Gości przywitał kierownik Oddziału ZRG w Starogardzie Gdańskim Tomasz Muszyński.

Tomasz Muszyński wita gości

Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Starosta Starogardzki Kazimierz Chyła, Zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim Krystyna Sobiecka, proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Ksiądz Janusz Lipski oraz przewodniczący ZRG NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla.

– Serdecznie dziękuję za zaproszenie mnie na dzisiejsze spotkanie – powitał zebranych Prezydent Janusz Stankowiak. – Zawsze z wielką przyjemnością przychodzę do Państwa. Żyjemy obecnie w nieco niespokojnym świecie bo od kilku lat doświadczamy niekoniecznie pozytywnych wydarzeń. Zawirowania geopolityczne, gospodarcze.. Ale, będąc takim niepoprawnym optymistą wierzę, że będzie wreszcie po prostu dobrze. I życzę Państwu i sobie abyśmy doczekali się wreszcie stabilizacji i komfortu – dodał. Niech te święta będą zdrowe i spokojne, a w nowy 2024 rok abyście wkroczyli z optymizmem takim jak mój.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak zwrócił się ze słowami życzeń do gości

Głos zabrał także Ksiądz Janusz Lipski.

– Boże Narodzenie jest czasem, który wnosi pokój w nasze serca i jest czasem refleksji – rozpoczął. – My nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić siebie… Możemy popracować nad sobą abyśmy my darzyli drugiego człowieka szacunkiem, większym zrozumieniem, z większą życzliwością – mówił. Abyśmy umieli się szanować nawet jeżeli inaczej myślimy, nawet jeżeli mamy inne poglądy, musimy się szanować. Tajemnica Bożego Narodzenia nam o tym przypomina. W tej tajemnicy musimy umieć szukać rozwiązań na nasze ludzkie, codzienne problemy. I tego chciałbym wszystkim życzyć – żaby w przeżywaniu tej tajemnicy, w tym gronie w jakim się znajdujemy, a także w gronie najbliższych i w gronie rodzin – abyśmy pomyśleli o tym, że to czas refleksji nad naszym życiem, czas otwarcia się na pokój, na życzliwość, na wzajemny szacunek. Tego życzę Państwu na tegoroczne święta Bożego Narodzenia i na cały Nowy Rok 2024.

Fot. Anna Więckiewicz