Dziecięce szaleństwo w Parku Nowe Oblicze

Radość i beztroska towarzyszyły dzieciom podczas sobotniej zabawy z okazji Dnia Dziecka w Starogardzie Gdańskim. 26 maja 2018 r. Park Nowe Oblicze zamienił się w bajkolandię. Festyn Rodzinny pod hasłem „Bądźmy Razem” zorganizował Caritas Diecezji Pelplińskiej. Wspólnie z Miastem i siecią sklepów „Biedronka” przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji.

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka ksiądz Grzegorz Weis z parafii pw. Miłosierdzia Bożego zaprosił najmłodszych mieszkańców i ich rodziców do wspólnej zabawy pod hasłem „ Bądźmy razem”. W tym roku festyn rodzinny odbył się w Parku Nowe Oblicze przy Starogardzkim Centrum Kultury.

Dzieci przywitali prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak , dyrektor Caritas ksiądz Grzegorz Weis oraz prowadzący: Michał Wieczorkowski i Magdalena Kijak

– Cieszę się, że możemy spotkać się w tak pięknym miejscu. Dziękuję włodarzom miasta za udostępnienie nam Parku do corocznej wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. Mamy tu mnóstwo przestrzeni, zielone trawniki, gdzie możecie pobiegać, poskakać i bawić się dowoli. Pamiętajcie motorem naszych działań jest Pan Jezus, który kocha wszystkie dzieci. Bawcie się wspaniale, bo to wasz czas – powiedział ksiądz Grzegorz Weis.

Dzieci i ich rodziców przywitał też prezydent miasta Janusz Stankowiak, który z okazji Dnia Matki złożył wszystkim mamom najlepsze życzenia. – Dzisiaj tą cykliczną imprezą, którą organizujemy od lat, rozpoczynamy w Starogardzie  nie Dzień Dziecka, ale Tydzień Dziecka. Ostatnia impreza z tej okazji odbędzie się bowiem 3 czerwca. W tej chwili oddaje wam drogie dzieci klucze do miasta. Dzisiaj miasto należy do was – zakończył prezydent.

Dmuchane zjeżdżalnie i słodki podarunek dla każdego dziecka

Dzieci z radością korzystały z rozstawionych w Parku Nowe Oblicze dmuchańców

Pogoda dopisała, a okazji do zabawy nie zabrakło. W Parku Nowe Oblicze na trawie „wyrosło” wielkie dmuchane miasteczko, a wokół ławek i fontanny ustawiło się mnóstwo kramów ze słodkościami i balonami. Dzieci spontanicznie i z radością skakały na trampolinach i zjeżdżały po stromych zjeżdżalniach. Cierpliwie czekały w długich kolejkach do dmuchawców, aby zakosztować darmowej rozrywki. Nie zabrakło fantów rzucania lotką do tarczy”, balonów i słodyczy. Pod czujnym okiem ratownika medycznego można było poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Ciepłą atmosferę chłodziły zimne napoje podawane w finezyjnych pucharach. A dla każdego dziecka, które przyszło do parku świętować Dzień Dziecka, sieć „Biedronka” główny sponsor imprezy, przygotował mały podarunek. Pracownicy marketu rozdali 4500 paczek.

Muzyka, śpiew i tańce

Koncert zespołu z Parafii Miłosierdzai Bozego rozpoczął Dzień Dziecka z Caritasem w Starogardzie Gdańskim

Tradycyjnie imprezę rozpoczął występ zespołu parafii Miłosierdzia Bożego. Swoimi radosnymi piosenkami mali artyści nie tylko bawili widzów, ale zachęcili ich do wspólnej zabawy i śpiewu. Dziecięca muzyka i taniec towarzyszyły imprezie do końca. Na scenie przy Starogardzkim Centrum Kultury swoje talenty zaprezentowały dzieci ze starogardzkich przedszkoli, zespołu baletowego SCK i szkoły tańca ESTA FIESTA. Pomysłowe stroje, ciekawe choreografie i znakomite wykonania nagradzane były gromkimi brawami przez licznie zgromadzonych mieszkańców – mamy i tatów, którzy wspólnie z dziećmi się bawili. Każdy artysta otrzymał też słodki upominek.

Prezenty, fanty i nagrody

Nad całością czuwali prowadzący Magdalena Kijak z SCK i Michał Wieczorkowski z Caritasu. Nieprzerwanie zachęcali do zabawy, angażując wszystkich do udziału w konkursach i wspólnego śpiewu. Na zakończenie spośród uczestników festynu, którzy wkupili fanty, rozlosowali trzy rowery, zabawki i wiele innych cennych nagród. Nikt z imprezy nie wyszedł z pustymi rękoma, a cały dochód z festynu przeznaczony został na organizację kolonii letnich dla dzieci z Caritasu.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl