Dziecięca radość i sportowa rywalizacja

31 maja i 1 czerwca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny odbył się 37. Bieg Szpęgawski z OLA Kaliska. Wzięło w nim udział 500 dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III.

Wszyscy wiedzą o tym, że 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Z tej okazji odbył się 37. Bieg Szpęgawski z OLA Kaliska dla dzieci, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Wydarzenie to było uzupełnieniem wirtualnej części 37. Biegu Szpęgawskiego z Flex Poland.
W imprezie wzięły udział: Przedszkole i Żłobek Aniołek, MPP nr 8 „Bajeczka”, Przedszkole Bajkowe i Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Pluszowy Miś” oraz szkoły: SP Godziszewo, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, PSP1 i PSP2.

500 dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III stanęło na starcie 37.Biegu Szpęgawskiego z Ola Kaliska

Wszystkie dzieci w okolicznościowych koszulkach przebiegły dystans 200 lub 400 metrów. Tego dnia każdy został zwycięzcą. Na linii startu wzięły udział w rozgrzewce prowadzonej przez Premium Gym Fitness, po czym wystartowały goniąc lisa-maskotkę KP Starogard. Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.
Po biegu czekały na nie strefy z atrakcjami. Animatorzy zachęcali dzieci do zabaw sportowych, tworzenia wielkich baniek mydlanych, gry w piłkę, badmintona. Było również koło fortuny, dmuchane zjeżdżalnie, tatuaże, wata cukrowa i popcorn.

Po biegu na najmłodszych czekały dodatkowe atrakcje.

Dzieci mogły wziąć udział w pokazie policyjnym z udziałem psa tropiącego oraz w pokazie straży pożarnej, gdzie można było ugasić pożar przy użyciu węża pożarniczego. Dodatkowo kluby sportowe przygotowały masę sportowych atrakcji, a u Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego można było powalczyć na miecze piankowe. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało pakiet startowy, dyplom oraz loda. Organizatorzy dziękują nauczycielom, opiekunom i wszystkim zaangażowanym. Szczególne podziękowania dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Starogardu Gdańskiego za służbę podczas biegu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starogardu za zabezpieczenie imprezy.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl