Dyrektor „Maluszka” odebrała płyn dezynfekujący

Pomorski Urząd Wojewódzki przekazał miastu Starogard Gdański 1290 litrów płynu dezynfekującego z przeznaczeniem do dezynfekcji rąk i powierzchni. 5 litrowe pojemniki mają trafić do przedszkoli i żłobków, które wznowią działalność. Pierwsze 8 pojemników odebrała dyrektor żłobka i przedszkola „Maluszek”.

Płyn dezynfekujący przekazany Miastu przez Pomorski Urząd Wojewódzki przeznaczony jest do dezynfekcji  rąk i powierzchni dotykanych przez dzieci uczęszczające do publicznych i niepublicznych przedszkoli i żłobków, klas zerowych szkół podstawowych publicznych i niepublicznych, a także klubów dziecięcych. Warunkiem otrzymania płynu jest wznowienie przez placówkę działalności.

Miasto Starogard Gdański otrzymało 1290 litrów płynu dezynfekującego dla przedszkoli i żłobków wznawiających działalność.

We wtorek 5 maja pierwsze 8 pojemników płynu dezynfekującego odebrała właścicielka prywatnego żłobka i przedszkola „Maluszek” w Starogardzie Gdańskim – Kamila Suchoparska.

– Od poniedziałku 11 maja otwieram żłobek dla dzieci rodziców pracujących. W tej chwili prowadzę konsultacje z rodzicami, oceniając zapotrzebowanie na świadczenia opiekuńcze dla dzieci w wieku do 3 lat – powiedziała właścicielka żłobka.

W Starogardzie do otwarcia przedszkola i żłobka przymierza się również dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Miasteczkowe” i żłobka „Bobaskowo” przy ulicy Korczaka oraz Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Pluszowy Miś” przy ul. Gdańskiej. Planuje otworzyć zarówno przedszkole, jak i żłobek. Po płyn ma się zgłosić 6 maja br. 

Wszystkie publiczne przedszkola w Starogardzie i szkoły podstawowe pozostają zamknięte do 24 maja. Płyn dezynfekujący zostanie im przekazany po wznowieniu działalności.

Właścicielka żłobka i przedszkola „Maluszek” Kamila Suchoparska odebrała od prezydenta Janusza Stankowiaka i wiceprezydenta Macieja Kalinowskiego 40 litrów płynu dezynfekującego