Dworcowy bar czeka na właściciela

Miasto szuka najemcy na lokal o powierzchni ca’ 85,86 m2 w odnowionym budynku dworca PKP. Pomieszczenie ma być przeznaczone na działalność gastronomiczną. Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 13 czerwca 2018 roku o godz. 10:00 w sali 101 Urzędu Miasta Starogard Gdański. Wywoławczy czynsz miesięczny netto to 1300 zł.

Prezydent Miasta zaprasza wszystkich zainteresowanych prowadzeniem niewielkiej gastronomii w budynku dworca PKP przy ul. Kolejowej w Starogardzie Gdańskim do przystąpienia do przetargu ustnego nieograniczonego.  https://bip.starogard.pl/Article/get/id,21108.html

Przetarg odbędzie się 13 czerwca 2018 roku o godz. 10:00 w sali 101 Urzędu Miasta Starogard Gdański. Przeznaczony na wynajem lokal znajduje się na parterze odnowionego, starogardzkiego dworca PKP. Oprócz działalności gastronomicznej najemca będzie mógł prowadzić tam drobną sprzedaż prasy, napojów i towarów niezbędnych w czasie podróży pociągiem.

Jednym z elementów budowy integracyjnego węzła komunikacyjnego w Starogardzie Gdańskim jest budynek dworca PKP. Dworzec został odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Praktycznie całe jego wnętrze zostało przebudowane i unowocześnione. Biorąc pod uwagę wzrastającą tendencję do korzystania przez mieszkańców ze środków zbiorowej komunikacji zasadne jest, aby w budynku dworca powstał nieduży bar lub restauracja, w której podróżni będą mogli się zatrzymać, odpocząć, posilić i poczekać na pociąg lub autobus.

W związku z tym w lewym skrzydle w pomieszczeniu o powierzchni blisko 86 metrów kwadratowych zaplanowany jest punkt gastronomiczny. Pod najem oddany zostanie w stanie deweloperskim bez wyposażenia. Najemca będzie mógł go zagospodarować wedle uznania w taki sposób, aby w razie ewentualnej rezygnacji, zabrać całe wyposażenie ze sobą. Lokal będzie mógł być czynny codziennie od godziny 4:30 do godz. 22:00. W godzinach 22:00 – 4:30 dworzec będzie zamknięty. Umowa ma być zawarta na czas nieokreślony z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl