Drzwi zawsze otwarte. Dzień Wózka Inwalidzkiego w gabinecie Prezydenta

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wózka Inwalidzkiego. Z tej okazji prezydenta miasta Janusza Stankowiaka odwiedzili wyjątkowi goście!

Dzień Wózka Inwalidzkiego zapoczątkował Steve Wilkinson, który sam korzystał z wózka przez większość swojego życia. Zainicjował ten dzień, aby „uczynić świat bardziej dostępnym dla innych użytkowników wózków inwalidzkich i osób o niestandardowych potrzebach”.

1 marca gośćmi prezydenta Starogardu Gdańskiego byli podopieczni lokalnego Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z dyrektor placówki Aleksandrą Formelą oraz opiekunami.

Uczestnicy starogardzkiego ŚDS w gabinecie Prezydenta Miasta

Opowiedzieli włodarzowi miasta o swoich pomysłach i przedsięwzięciach zaplanowanych na bieżący rok. Podsunęli pomysły, które byłoby można urzeczywistnić w naszym mieście. Powspominali z prezydentem zrealizowane projekty, przekazali na jego ręce piękne prezenty. Sami także otrzymali upominki.

Spotkanie było m.in okazją do powspominania zeszłorocznych wydarzeń organizowanych przez ŚDS

Dzień Wózka Inwalidzkiego to także dobry moment, aby docenić pracę milionów ludzi, którzy wspierają osoby poruszające się na wózkach tworząc im bardziej dostępny świat.

Spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze wzajemnego zrozumienia i skupienia na tematach poruszanych przez obecnych w gabinecie uczestników starogardzkiego ŚDS.

Prezydent Miasta wysłuchał głosu swoich gości, otrzymał liczne zaproszenia na zbliżające się wydarzenia zaplanowane w kalendarzu imprez Środowiskowego Domu Pomocy.

Podopieczni mogli dziś także zasiąść za biurkiem prezydenta miasta, udzielić swojej wypowiedzi do Telewizji Starogard oraz zapozować do pamiątkowych zdjęć w gabinecie Prezydenta.

Za biurkiem Prezydenta pozował m.in. Dominik

„Najważniejsze jest pozytywne myślenie” – powiedział Dominik, uczestnik ŚDS.

Niech to hasło przyświeca nam wszystkim każdego dnia.

Fot. Anna Więckiewicz