Dotacje na kulturę przyznane

6 kwietnia prezydent Starogardu Gdańskiego podpisał umowy z działającymi na rzecz kultury stowarzyszeniami, które otrzymały dotacje z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Cele, na które środki zostaną przeznaczone są różne, ale wszystkie skierowane na kulturę, sztukę, czy ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 roku.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej otrzymało wsparcie finansowe na prowadzenie Archiwum Kociewskiego. Parafialny Zespół Caritas przy parafii p. w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim na VII warsztaty gospel „Muzyką żyć i budować patriotyzm”. Stowarzyszenie „Kobiety Kwiaty Kociewia” na warsztaty florystyki ludowej „Takie kwiatki”. Stowarzyszenie „Kultura Kociewia” na VI Pomorskie Dni Kontrabasowe. Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki na działanie pod nazwą „Indochiny inspirują do podróży”. Stowarzyszenie Starogard 2030 na akcję „100 drzew i mural na 100-lecie Niepodległej” oraz na „Pokolorujmy Starogard Muzyką po raz kolejny”. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pinokio” natomiast na inicjatywę „Jestem Polakiem-Kociewiakiem”.

W sumie na dotacje przeznaczono kwotę 20 000 zł. – Państwa pomysłowość oraz inicjatywy, które chcecie realizować są godne podziwu. W mojej ocenie w pełni zasługują na pomoc finansową. Teraz pozostaje nam tylko czekać na efekty – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl