Dorotka – pierwsze starogardzkie dziecko 2021 roku

Jest grzeczna, ale potrafi walczyć o swoje. Zdrowo się rozwija i rośnie „jak na drożdżach”. Dorotka Radawiecka na świat przyszła jako pierwsza starogardzianka w 2021 r.

Mama dziewczynki Ramona Radawiecka na porodówkę trafiła w Sylwestra. Poród rozpoczął się dokładnie o północy. Dorotka urodziła się 1 stycznia o godz. 3:20 nad ranem. – Szpital był przepełniony. Mnóstwo kobiet rodziło w tym czasie, dlatego tym bardziej jestem szczęśliwa i zaskoczona, że to właśnie moja córeczka urodziła się akurat jako pierwsze dziecko w Starogardzie w nowym roku. Zupełnie się tego nie spodziewałam – mówiła pani Ramona.

Dorotka na narodziny wybrała sobie wyjątkowy dzień, więc już od początku życia odwiedzają ją wyjątkowi goście. 4 lutego z wizytą przyjechał do niej Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Dorotka z mamą, braciszkiem i Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem.

– Odwiedzanie malutkich starogardzian, którzy na świat przyszli jako pierwsi w danym roku to długoletnia tradycja. Takie wizyty należą do najprzyjemniejszych momentów w pracy prezydenta Starogardu. Dorotka jest urocza. Podczas naszego spotkania była bardzo spokojna i chyba zadowolona, że pojawili się u niej goście – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Jak na odwiedziny u maluszka przystało, włodarz miasta nie przyjechał z pustymi rękoma. Dorotka dostała m.in. fotelik samochodowy, maskotkę, body i skarpetki z miejskim oznakowaniem oraz miejskie gadżety. Prezenty otrzymał także starszy brat dziewczynki Wiktor, a mama kwiaty i list gratulacyjny.

Pierwsza starogardzianka urodzona w 2021 r. z mamą Ramoną i braciszkiem Wiktorem.

Brat dziewczynki w maju skończy 2 latka. Bardzo cieszy się z narodzin siostrzyczki. W miarę swoich możliwości, chętnie pomaga w opiece nad nią. Tata Dorotki Krzysztof pracuje jako kierowca. Tak się złożyło, że akurat podczas wizyty włodarza miasta, musiał wyjechać w trasę.

Całej rodzinie życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl