Dom dla Anioła. Charytatywny mecz piłki nożnej

W najbliższą niedzielę 16 września o godz. 15:00 na starogardzkim Stadionie im. Kazimierza Deyny odbędzie się piłkarski mecz charytatywny „Dom dla Anioła”. Zmierzą się piłkarska reprezentacja TVP oraz przyjaciele Starogardu Gdańskiego i Tatianki, dla której organizowane jest wydarzenie.

Tatiana Rąbała ma 12 lat. Lubi szkołę, towarzystwo i zwierzęta. Jest pogodna, uwielbia być w centrum uwagi. Chociaż nie mówi, zawsze dopnie swego. Od urodzenia choruje na zespół Retta. – Jest to choroba nieuleczalna, która niestety zabiera nam naszą kochaną Tatiankę kawałek po kawałku. Tatiana przestała chodzić, gdy miała 1.5 roku. Nigdy nie wypowiadała całych zdań. Ostatnio nasiliły się napady padaczkowe. Córka ma bardzo dużą skoliozę. Czekamy na operację. Ma też problemy z przełykaniem. Karmiona jest więc dojelitowo – opowiada mama dziewczynki Aneta Rąbała.

Tatiana z rodziną: mamą, tatą i bratem Sebastianem.

Cała rodzina Tatiany marzy o wybudowaniu chociaż małego domu, w którym każdy będzie miał swój kąt i godne warunki do życia. – Teraz mieszkamy na poddaszu. Wchodzimy po stromych, bardzo wąskich schodach. Czasem boję się, że mogę upuścić Tatianę albo spaść z wózkiem. Nasze mieszkanko to dwa małe pokoje, kuchnia i mała łazienka. W związku z tym, że jest to poddasze, to latem jest bardzo gorąco. Trudno to wytrzymać nam, a co dopiero chorej Tatianie – mówi pani Aneta.

– Stan Tani niestety będzie się pogarszał. Będzie wymagała specjalistycznego sprzętu i bardzo dobrych warunków bytowych. W tej chwili nie jesteśmy w stanie jej takich zapewnić. Żyjemy bardzo skromnie. Udało nam się zaadaptować na mieszkanie niewielką przestrzeń na strychu. Tatianka dostała świetne specjalistyczne łóżko, które pomogłoby mi przy opiece nad nią, ale niestety nie uda się wstawić go do jej pokoju – tłumaczy Aneta Rąbała.

Dziewczynka ma młodszego brata. – Tatiana i Sebastian to nasze dwa największe skarby. Pragniemy dla nich wszystkiego, co najlepsze. To bardzo trudne, kiedy w rodzinie tylko jedna osoba może podjąć pracę zarobkową. Ja nie mogę iść do pracy, bo córka wymaga całodobowej opieki i chociaż bardzo się staramy, to czasem miłość nie wystarczy. Potrzebne są także pieniądze – powiedziała pani Aneta.

– Na co dzień możemy liczyć na wsparcie wielu przyjaciół. Pomagają nam ciocie i wujkowie z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, nauczyciele i opiekunki ze szkoły. Grupa przyjaciół mocno wspiera nas też w wielkim przedsięwzięciu, jakim jest zbliżający się mecz charytatywny. To oni wymyślili tę imprezę – cieszy się Aneta Rąbała.

Tatianie i jej bliskim potrzebne jest odpowiednie miejsce, w którym zamieszkają. Dlatego też charytatywny mecz piłki nożnej, który już w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny odbędzie się pod hasłem „Dom dla Anioła”. Zagrają w nim dwie drużyny: Przyjaciele Starogardu Gdańskiego i Tatianki oraz piłkarska reprezentacja TVP. Na boisku zobaczymy wiele gwiazd z Sebastianem Milą i Rafałem Patyrą na czele. Wydarzeniu towarzyszył będzie festyn rodzinny. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Gorąco zachęcamy jednak do wrzucania datków do puszek lub skorzystania z Bazarku Fantowego. Wszystkie zebrane fundusze będą wspierać budowę domu dla Tatiany – „Milczącego Anioła”. Pomóżmy.

Zapraszamy!