Dołącz do zabawy i pomóż nam zostać Rowerową Stolicą Polski!

Już w czerwcu Starogard Gdański po raz czwarty powalczy z ponad 50 miastami z całej Polski o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny ruszył oficjalny treningu, który jest rozgrzewką przed czerwcową walką o Puchar.

Wystartowaliśmy 21 marca i kręcimy kilometry do 21 maja. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta. Przyłączcie się abyśmy mogli poznać tych, którzy mają największą chrapkę na czerwcowy Puchar.
Przystąpić do akcji i włączyć się w walkę o puchar dla Starogardu mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości, zarejestrować się i wybrać dyscyplinę – jazda na rowerze lub kolarstwo. Pamiętajmy aby z listy miast biorących udział w rywalizacji wybrać STAROGARD GDAŃSKI. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu! Użytkownicy urządzeń Garmin, wystarczy że skonfigurują swoje urządzenia z aplikacją i kilometry będą już naliczać się automatycznie, bez konieczności włączania aplikacji przed każdą rowerową wycieczką.

Na 3 najlepszych rowerzystów i 3 najlepsze rowerzystki, które w czerwcu przejadą najwięcej kilometrów dla naszego miasta czekają atrakcyjne nagrody. Jakie, dowiecie się wkrótce. Aby szanse na niespodzianki miały również osoby, które pokonują mniejsze dystanse, będzie można wziąć udział w licznych zabawach organizowanych w czasie trwania Pucharu.

Stwórz swoją grupę

Zbierać kilometry dla Starogardu można również w grupach, które możemy tworzyć na potrzeby uczestników. Wystarczy wysłać jej nazwę na adres wis@um.starogard.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia utworzymy ją w aplikacji Aktywne Miasta.
Zachęcamy również do dołączenia na FB grupę Starogard Gdański – Rowerowa Stolica Polski gdzie na bieżąco śledzimy poczynania naszych rowerzystów i motywujemy się wzajemnie.

W ubiegłym roku w samym tylko treningu wzięły udział 53 miasta. W ciągu dwóch miesięcy 15 tys. użytkowników wykręciło 2,3 mln km. Natomiast w zeszłorocznym, czerwcowym Pucharze Rowerowej Stolicy Polski kilometry przejechane przez naszych rowerzystów pomogły nam zająć 11 miejsce. Jak będzie w tym roku? Wszystko zależy od nas.