Dołącz do Maratonu Pisania Listów razem ze starogardzkimi harcerzami!

Zapraszamy wszystkich chętnych już w ten weekend 6-8 grudnia 2019 roku do Kawiarni Dzienna Dawka, przy ul. Browarowej 1, gdzie razem z harcerzami będzie można napisać list w sprawie młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Starogard Gdański zaprasza na II edycję pisania listów w ramach Amnesty International. Na czym polega Maraton Pisania Listów?
Maraton Pisania Listów przypada w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas tego Maratonu 2019 będziemy pisać ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

W 2018 r. w 854 miejscach w całej Polsce napisaliśmy 308 974 listy!

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie.

 

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl