Dołącz do grupy „Starogard – #walczyMY z koronawirusem”

Starogard Gdański zaprasza użytkowników facebooka do dołączenia do grupy „Starogard – #walczyMY z koronawirusem. Grupa powstała, aby ułatwić jej członkom poruszanie się w gąszczu informacji dotyczącej walki z epidemią i unikania fake newsów na temat wirusa SARS CoV -2.

Wydział Informacji Społecznej w Starogardzie Gdańskim stworzył dla mieszkańców miasta grupę na facebooku o nazwie „Starogard – #walczyMY z koronawirusem”. Użytkownicy, którzy dołączą do grupy, znajdą tam najważniejsze informacje dotyczące walki z epidemią zebrane są w 7 modułach tematycznych:

1. Komunikaty Miasta i podległych mu jednostek,
2. Strefa Zdrowia | Pomoc dla Osób Chorych | Kwarantanna,
3. Strefa Seniora,
4. Strefa Rodzica,
5. Strefa Pracownika i Przedsiębiorcy,
6. Starogard Kontra Koronawirus | Wolontariat,
7. Ważne Numery.

– Grupa stworzona została, aby ułatwić mieszkańcom znalezienie interesujących ich informacji, publikowanych w Internecie przez organy państwowe, samorządowe, instytucje medyczne i specjalistów. Łatwość ich odnajdywania polega właśnie na uszeregowaniu ich tematycznie według potrzeb konkretnej grupy odbiorców – powiedziała naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska.

Członek grupy, wybierając konkretny moduł tematyczny, otrzyma tylko i wyłącznie informacje na interesujący go temat. Zamieszczane w poszczególnych modułach wiadomości pochodzą ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł.

Moduł pierwszy skierowany jest tak do wszystkich użytkowników. W strefie „Komunikaty Miasta i podległych mu jednostek” znajdują się informacje dotyczące obowiązujących ograniczeń i zasad funkcjonowania mieszkańców w czasie stanu epidemii, komunikatów i apeli prezydenta miasta, akcji i inicjatyw miasta w walce z pandemią koronawirusa.

W module drugim „Strefa Zdrowia | Pomoc dla Osób Chorych | Kwarantanna” publikowane są informacje dotyczące profilaktyki oraz opieki zdrowotnej, zasad kwarantanny oraz pomocy osobom chorym, podejrzewającym zakażenie i przebywającym w izolacji.

Trzeci moduł „Strefa Seniora” skierowany jest do grupy osób podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem. Osoby w wieku 65+ znajdą tu wiadomości dotyczące jak bezpiecznie robić zakupy, jak chronić siebie przez zakażeniem, itp.

Informacje dla rodziców dzieci w wieku do lat 14 uczęszczających do szkół i przedszkoli zebrane są w module czwartym „Strefa Rodzica”.

Z kolei w module piątym przedsiębiorcy oraz pracownicy znajdą informacje dotyczące tarczy antykryzysowej, funkcjonowania targowiska miejskiego, a przede wszystkim pomocy ZUS-u i Urzędu Miasta, w sytuacji zamknięcia czy ograniczenia działalności gospodarczej.

Informacje dotyczące wolontariatu i bezpłatnej pomocy dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego w okresie koronawirusa zebrane są w module szóstym.

W ostatnim module – ważne numery telefony w szybki sposób w każdej chwili można odnaleźć numery do instytucji, z którym należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia u siebie objawów choroby COVID-19 lub gdzie uzyskać stosowną pomoc.

– Do grupy https://www.facebook.com/groups/1091391161219011/?source_id=152968184891968 może dołączyć każdy użytkownik facebooka nie tylko ze Starogardu. Liczymy na to, że grupa pomoże wielu mieszkańcom poruszać się w gąszczu informacji na temat walki z pandemią koronawirusa i unikaniu fake newsów – dodała naczelnik WIS.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl