Dołącz do grupy ŚDS i bądź aktywny

Środowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie Gdańskim zaprasza do zapoznania się z ofertą działań Ośrodka. Skorzystać z niej mogą wszystkie osoby niepełnosprawne, zarówno intelektualnie jak i fizycznie, bądź ze sprzężoną niepełnosprawnością, nieaktywne zawodowo, samotne, a także te, które nie mają pomysłu na siebie i potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Głównym celem prowadzonych przez ŚDS działań jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym oparcia społecznego, które pozwoli im na zaspokojenie ważnych potrzeb życiowych, usamodzielnienie i integrację społeczną. Proces usamodzielniania i aktywizacji życiowej odbywa się poprzez terapię społeczną i zawodową w oparciu o współpracę z najbliższą rodziną oraz mieszkańcami miasta.

-Nasz Dom jest przestrzenią przyjazną dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz osób przewlekle chorych psychicznie lub wykazujących inne zaburzenia czynności psychicznych. Oferujemy szeroką gamę zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych, które są realizowane codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 – informuje dyrektor ŚDS Aleksandra Formela.

Szczegółowych informacji na temat oferty Środowiskowego Domu Samopomocy oraz procedury dotyczącej przyjęcia nowego uczestnika, udzielają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Al. Jana Pawła II 6 w Starogardzie Gdańskim od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00. Można je uzyskać też udając się bezpośrednio do siedziby Domu przy Al. Jana Pawła II 5 i 6 oraz przy ul. Pelplińskiej 3.

– Dołącz do naszej społeczności i bądź aktywny razem z nami – apelują pracownicy ŚDS.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl