Dofinansowaliśmy zajęcia dla osób niepełnosprawnych

Umowę na dofinansowanie projektu, pod nazwą „Zajęcia na basenie” podpisał prezydent miasta Janusz Stankowiak, z prezesem stowarzyszenia START-ON Pawłem Demskim oraz wiceprezesem Katarzyną Wątką.

Dzięki kwocie ponad 1400 zł osoby niepełnosprawne z naszego miasta, będą uczestniczyć w zajęciach na pływalni. Spotkania pod okiem wykwalifikowanego instruktora będą odbywać się do 28 marca na basenie miejskim przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Podobny projekt, z powodzeniem realizowany był przez stowarzyszenie w ubiegłym roku.
Osoby z niepełnosprawnościami, mogą być świetnymi sportowcami, pełnymi pasji i determinacji w dążeniu do celu – podkreślają pomysłodawcy projektu, którzy chcą towarzyszyć swoim podopiecznym na drodze do nauki nowej dyscypliny.
Zajęcia pozwalają pokonywać bariery społeczne, udowadniając, że wszystko jest możliwe. Umożliwiają kontakt z osobami z podobnymi problemami i pomagają zawrzeć nowe przyjaźnie.
Założyciele Stowarzyszenia START-ON, przez wiele lat pracowali przy ogólnopolskich i międzynarodowych projektach związanych ze sportem wyczynowym i amatorskim osób z niepełnosprawnościami. Na przestrzeni lat poznali ich potrzeby, wymagania oraz sposoby radzenia sobie z ograniczeniami jakie dotykają te grupy ludzi.

Paweł Demski i Katarzyna Wątka ze stowarzyszenia „START-ON”.