Dofinansowaliśmy kociewskie archiwum

Prawie 7000 zł dofinansowania z rąk prezydenta miasta Janusza Stankowiaka otrzymało Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej. Realizuje ono działania, których celem jest upamiętnienie wydarzeń oraz osób mających znaczenie dla historii Kociewia.

29 kwietnia prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z Mirosławem Kalkowskim, prezesem stowarzyszenia umowę na dofinansowanie prowadzenia Archiwum Kociewskiego, z którego zasobów od 1998 roku korzystają mieszkańcy naszego regionu.
Ponadto w ramach otrzymanego wsparcia, zorganizowany zostanie XVII konkurs na najciekawszą pracę licencjacką i magisterską na temat Starogardu i Kociewia, oraz XXIII Konkurs Publicystyczny im. Edmunda Falkowskiego. Działania te skierowane są głównie do mieszkańców naszego miasta i powiatu, uczniów szkół biorących udział w konkursie publicystycznym oraz absolwentów studiów licencjackich i magisterskich.
Towarzystwo jest wydawcą wielu publikacji związanych z naszym regionem oraz inicjatorem i organizatorem wydarzeń patriotyczno-historycznych.

Mirosław Kalkowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej.

 

 

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl