Dobry humor w jesiennych barwach

To już czternasty integracyjny Przegląd Kabaretowy pn. „Złota jesień humorem się niesie”, który odbył się 27 października w Kinie Sokół w Starogardzie Gdańskim. Organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy Gminy Miejskiej, zebrał szerokie grono publiczności.

Podczas tegorocznego Przeglądu Kabaretowego na scenie zaprezentowało się czternaście formacji artystycznych. Jak zwykle wprowadzili publiczność w doskonały nastrój, przedstawiając skecze, scenki oraz śpiewając piosenki. 

Przybyłych gości oraz Grupy występujące na scenie przywitał Tadeusz Błędzki – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych: – Miło Was witać i widzieć przy tak radosnej okazji. Nie sposób się smucić patrząc na Wasz uśmiech. Życzę Wam, aby w Waszych sercach zawsze gościła radość i wiosna, a nie jesień- mówił. 

Tadeusz Błędzki – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych wita gości.

Widzowie mogli między innymi posłuchać i obejrzeć występy Grupy  BLUE MC – mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy przy Al. Jana Pawła II 6 w Starogardzie Gdańskim. Wykonali oni trzy utwory: „Jesień pachnie czekoladą” , ,,To co w życiu ważne” oraz ,,Przebij mury ograniczeń”. 

Pozostałymi uczestnikami Przeglądu był Dzienny Dom Senior + przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim, którego przedstawiciele –  Grupa SENIOR + zaprezentowali przedstawienie ,,Wesele w Seniorze”.   

Grupa SENIOR + w przedstawieniu ,,Wesele w Seniorze”.   

Wystąpił także Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Kazimierza Kirejczyka w Starogardzie Gdańskim skąd Grupa Wychowanków internatu pokazała się na wesoło w przedstawieniu „Dzień nauczyciela”

Środowiskowy Dom Samopomocy Gminy Zblewo z Kleszczewa wraz z Grupą Wesołe Ludki z Kleszczewa wystąpili w przedstawieniu „Wolna Chata”,  a Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku zaprezentował ,,Słuchowisko radiowe” w wykonaniu Grupy Kasztanki.

Kolejnymi występującymi była Grupa Ferguson ze Środowiskowego Domu Samopomocy Zespołu Caritas Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim. Swoim przedstawieniem pt. „Farmerskie zaloty”  rozruszała i rozbawiła publiczność.

Grupa Ferguson i ich „Farmerskie zaloty”.

Środowiskowy Dom Samopomocy z Malborka i Grupa Kasztanki rozbawili publiczność  ,,Pogodą w kratkę”.  Kolejną zaś występującą formacją była Grupa Razem ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Al. Jana Pawła II 5 w Starogardzie Gdańskim.

W dalszej kolejności scenę uraczył Środowiskowy Dom Samopomocy w Kaliskach i Grupa Radośni , a ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Peplińskiej 3 w Starogardzie Gdańskim Grupa Młode Grzybki.

Pojawiła się także Git-Ekipa z Warsztatów Terapii Zajęciowej Zespołu Caritas Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim oraz Grupa My Aktorzy Amatorzy ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Al. Jana Pawła II 6 w Starogardzie Gdańskim.

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, upominki oraz dyplomy, które wręczała Ewa Życzyńska – Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych.

Wraz z zakończeniem wydarzenia, padły  słowa podziękowania dla wszystkich zespołów i grup kabaretowych, aktorów i ich opiekunów, terapeutów,  nauczycieli rodziców, widzów oraz wszystkich których praca złożyła się na wygląd tegorocznego Przeglądu Kabaretowego.

Wyrazy wdzięczności dla przybyłych gości i wszystkich obecnych, oraz podziękowania za przyczynianie się do integracji osób niepełnoprawnych ze środowiskiem lokalnym, złożyła Pani Aleksandra Formela – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim.

Aleksandra Formela – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim podczas podziękowań.

Dziękuję Wam wszystkim za przybycie i wykazane zainteresowanie. Dzięki temu widzę, że to wszystko ma sens – mówiła dyrektor ŚDS. Mam wielką nadzieję, że w przyszłym roku będziemy obchodzić XV jubileusz. Mój Zespół, który tak wspaniale przygotował dzisiejsze spotkanie ma czas, aby kolejnym razem także Państwa mile zaskoczyć – dodała. Obyśmy mogli bawić się bez żadnych ograniczeń w roku 2022 na XV Przeglądzie Kabaretowym – zakończyła.

 

 

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl