Dobra zabawa na sportowo

Seniorzy ze Starogardu Gdańskiego i okolic w sobotę 8 września spotkali się na XIV Spartakiadzie Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych. Na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny rywalizowało 292 zawodników z jedenastu gminnych kół emeryckich i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczestnicy zawodów, jak co roku, pokazali, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Do stolicy Kociewia już po raz czternasty zjechali emeryci i renciści z sąsiednich gmin, aby powalczyć o medale i tytuł najbardziej usportowionej gminy. Pogoda dopisała podobnie jak humory.

– Uczestnicy naszej Spartakiady mogli sprawdzić się aż w 14 konkurencjach. Było to m. in. toczenie opony na czas, wyścig na rowerach, rzut lotką do tarczy, picie z puszki, kręcenie hula-hop, spacer z kijkami i wbijanie gwoździ na czas. W tej konkurencji najlepszy okazał się Starogard Gdański. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudziło obieranie jabłka na najdłuższą łupinę. Zwyciężyło Zblewo, które wygrało całą Spartakiadę – powiedział przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim Jan Brdak.

Zblewo tytuł najbardziej usportowionej gminy obroniło już po raz kolejny. Drugie miejsce zajął Osiek, a trzecie Pinczyn. Starogard Gdański uplasował się na 9. miejscu.

Impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem uczestników Spartakiady, którzy w olimpijskim szyku z uśmiechami na twarzach zaprezentowali swoje drużyny władzom samorządowym i organizatorom.

Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak życzył wszystkim wspaniałej zabawy. – Pogoda sprzyja dobrym ludziom. Państwo macie wyśmienitą. Jestem pod wrażeniem Waszej werwy. Wszystkim życzę jak najlepszych wyników, chociaż dużo ważniejsze od nich jest to, że możecie się spotkać i pokazać jak bardzo aktywni jesteście – mówił prezydent miasta.

Po indywidualnych konkurencjach rozemocjonowani sportowo uczestnicy mogli ochłonąć przy kawie, herbacie i słodkiej przekąsce. Organizatorzy zapewnili też wszystkim uczestnikom posiłek.

XIV Spartakiada Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych zakończyła się rywalizacją par tanecznych, po której nastąpiło wręczenie medali oraz nagród indywidualnych.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl