DNI STAROGARDU świętujmy razem!

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak zaprasza na VI Wielki Jarmark Kociewski, połączony z obchodami Dni Starogardu. Impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w ostatni weekend czerwca. Wystąpią gwiazdy muzyki disco polo: Dwa plus Dwa, After Party, Andre, Playboys oraz Piękni i Młodzi, a także gwiazdy polskiej estrady, czyli Kult, Margaret i Kabaret Młodych Panów. Nie zabraknie dobrej zabawy i mnóstwa dodatkowych atrakcji.

Wielki Jarmark Kociewski od pięciu lat przyciąga tłumy mieszkańców i przebywających w Starogardzie gości. To wielkie święto Miasta jest okazją do spotkań i wspólnej zabawy. Od rana do późnych godzin wieczornych 29 i 30 czerwca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie stoisk z regionalnymi wyrobami i żywnością, ciekawych atrakcji dla najmłodszych, imprez sportowych, a przede wszystkim dużej dawki dobrej muzyki i humoru.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla mieszkańców dwa fantastyczne spotkania z muzyką, której rytmy nie pozostaną nikomu obojętne. Wystąpią niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki rockowej, popu i discopolo.

DZIEŃ I – 29 CZERWCA 2018

29 czerwca 2018 r. do tańca rozgrzewać będą gwiazdy disco polo

Wielkie święto Starogardu rozpoczniemy 29 czerwca uroczystym, barwnym przemarszem ulicami miasta z udziałem władz miasta, Bractwa Kurkowego, klubów sportowych, organizacji pozarządowych i mieszkańców. Korowód  wyruszy o godz. 16:00 spod Poczty Głównej przy ul. Hallera, a poprowadzi go orkiestra dęta Starogardzkiego Centrum Kultury.  Po uroczystej intronizacji nowego Króla Kurkowego i przekazania mu Klucza do bram Miasta, rozpocznie się zabawa. Tego dnia wieczór umilą nam gwiazdy muzyki DISCO POLO. Koncerty rozpocznie starogardzki zespół  Dwa plus Dwa. Potem na scenie zobaczymy  After Party,  ANDRE, Playboys oraz na zakończenie Pięknych i Młodych. Koncerty poprzedzi pokaz STRONGMANÓW, a w przerwie pomiędzy nimi postaramy się ustanowić nowy rekord Polski w zbiorowym śpiewaniu Hymnu Narodowego. Będzie to wzniosły akcent dwudniowego święta z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Program:
15:00 Puchar Polski Strong Man cz.1
16:00 Uroczysty korowód ulicami miasta
16:20 Oficjalne otwarcie VI Wielkiego Jarmarku Kociewskiego
– Dni Starogardu Gdańskiego 2018.
Przekazanie klucza do bram miasta.
16:30 Intronizacja Króla Kurkowego
16:45 Puchar Polski Strong Man cz.2
od 17:30 Koncerty zespołów:
Dwa Plus Dwa, After Party, ANDRE, PLAYBOYS, PIĘKNI I MŁODZI
w przerwie koncertów: Bicie Rekordu Polski w śpiewaniu Hymnu Narodowego

DZIEŃ II – 30 CZERWCA 2018

MARGARET w Starogardzie zaśpiewa 30 czerwca 2018 roku

Drugi dzień Dni Starogardu w niczym nie będzie ustępować pierwszemu. Tego dnia tradycyjnie będzie można się przebadać w Parku Zdrowia z Kociewskim Centrum Zdrowia &Polpharmą na parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego oraz odwiedzić stoiska wystawiennicze z rękodziełem i wyrobami artystycznymi, które wypełnią parking przed Stadionem Miejskim. Organizatorzy zapraszają też na warsztaty Semilac z Margaret. Będzie można zrobić sobie pamiątkową fotografię w Fotobudce  i skosztować wyszukanych potraw na Festiwalu Foodtrucków. Na scenie oprócz regionalnych artystów, wystąpi Kabaret Młodych Panów. Wieczorem zaś publiczność bawić będzie Margaret i rockowy zespół KULT.

Gwiazdą wieczoru 30 czerwca będzie zespół KULT

Program:
15:00 Występy regionalnych zespołów, dzieci oraz klubów sportowych
17:30 Gala Sportu
od 18:30 Występy i koncerty:
Kabaretu Młodych Panów,
MARGARET,
KULT

To będą dwa dni pełne szaleństwa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i nikt nudzić się nie będzie! Serdecznie zapraszamy! 

Organizatorami imprezy są:
Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim

Partner:
Starogardzkie Centrum Kultury

Sponsorami  są :  Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych STARY LAS, STAR WiK, Grupa ENERGA, STARKOM,  DOMNARZEDZI.PL,  P.P. HEIZTECHNIK, IGLOTEX, BROWAR KOCIEWSKI, Grupa GPEC, BANK SPÓŁDZIELCZY w Starogardzie Gd., McDonald’s,  Nico, Zamek Gniew, KULA BOWLING, DOVISTA, SŁODKO – SŁONE, DECATHLON Kartuska, ECS Starogard Gd., Studio FIGURA

Patron medialny:
TVP 3, RADIO GDAŃSK, RADIO GŁOS, DZIENNIK BAŁTYCKI, 24STAROGARD.PL, VERIZANE, DZIEŃ DOBRY STAROGARD, GAZETA KOCIEWSKA

Więcej informacji o VI Wielkim Jarmarku Kociewskim znajdziecie na facebooku   https://www.facebook.com/DniStarogarduGdanskiego/