DNI STAROGARDU! Świętujmy razem

Już tylko miesiąc pozostał do otwarcia IV Wielkiego Jarmarku Kociewskiego. Tradycyjnie, jak co roku, w pierwszy weekend lipca będziemy świętować Dni Starogardu. Nie zabraknie gwiazd i dobrego humoru. W tym roku na scenie wystąpią m.in. Enej, Rico Sanchez and the Gypsies, Cezary Pazura i Kabaret pod Wyrwigroszem.

Wielki Jarmark Kociewski od czterech lat przyciąga tłumy mieszkańców i przebywających w Starogardzie gości. To wielkie święto Miasta jest okazją do spotkań i wspólnej zabawy. Od rana do późnych godzin wieczornych na Rynku na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie stoisk z regionalnymi wyrobami i żywnością, ciekawych atrakcji dla najmłodszych, imprez sportowych, a przede wszystkim dużej dawki dobrej muzyki i humoru. Scena stanie tradycyjnie na zamkniętej dla ruchu północnej stronie Rynku.  W tym roku organizatorzy przygotowali dla mieszkańców dwa fantastyczne spotkania z muzyką, której rytmy nie pozostaną nikomu obojętne.

Koncerty i kabarety

1 lipca na scenie wystąpi zespół Enej, a 2 lipca Rico Sanchez and the Gypsies. Koncerty poprzedzą występy znakomitego kabareciarza i aktora Cezarego Pazury oraz Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Wystawa fotograficzna „Inni, obcy ludzie”.

To nie koniec atrakcji, bowiem Muzeum Ziemi Kociewskiej przygotowało nietypową wystawę fotograficzną poświęconą wielokulturowości pt. „Inni, obcy ludzie”. Wystawę będzie można obejrzeć na zewnątrz, spacerując wokół Ratusza.

Turniej Plażowej Piłki Siatkowej VOLLEYBALL BEACH 2016.

Ponadto w dniach 1-2 lipca w godz. 9.00 – 17.00 odbędzie się Turniej Plażowej Piłki Siatkowej VOLLEYBALL BEACH 2016 piekielne granie. Na boiskach plażowych przy I Liceum Ogólnokształcącym w Starogardzie, Ośrodek Sportu i Rekreacji już po raz ósmy zorganizuje granie „na piachu” dla wszystkich sympatyków siatkówki plażowej.

Pierwsza Starogardzka Wyprawa Terenowa 4×4

4x4Pozostając w sportowym klimacie, w sobotę 2 odbędzie się Pierwsza Starogardzka Wyprawa Terenowa 4×4 (SWT) pod hasłem „Bezpieczeństwo oraz profilaktyka antyalkoholowa za kółkiem i nie tylko”. Organizatorzy przewidują udział maksymalnie 50 załóg (aut). Start i meta mieścić się będą w Stadzie Ogierów. Trasa SWT obejmuje tereny leśne Leśnictwa Kochanki należące do Nadleśnictwa Starogard Gdański. Przejazd będzie możliwy wyłącznie za pomocą aplikacji Traseo. Szlaki, trasy, mapy. To nie jest rajd na czas. Tu liczyć się będą punkty zdobyte podczas jazdy. Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród odbędzie się na Rynku. Dla wszystkich startujących przewiduje się nagrody i pamiątki.

Konieczna rejestracja na stronie :http://www.gratekteam.pl/zgloszenia-zalog.html

Park Zdrowia

Również 2 lipca w godz. 10.00-16.00 starogardzki park miejski zamieni się w „Park Zdrowia”. Starogardzianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad kardiologa, okulisty, dermatologa oraz dietetyka. Dodatkowo Kociewskie Centrum Zdrowia-organizator parku- stworzy wszystkim możliwość wykonania bezpłatnych badań tj. pomiaru ciśnienia tętniczego, cukru, ciśnienia śródgałkowego, EKG, badan densytometrycznych, spirometrycznych i saturacji. Nad mieszkańcami, którzy postanowią skorzystać z bogatej oferty badań profilaktycznych, czuwać będą pracownicy medyczni Szpitala oraz studenci medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierunkiem prof. zw. dr hab. n. med. Kazimierza Wardyna. W programie wiele animacji oraz edukacyjne stoiska dla dzieci i młodzieży.

Już dzisiaj zapiszcie w kalendarzach daty: 1 – 2 lipca – DNI STAROGARDU!

Zapisz