Dla Powstańców Warszawskich

Tradycyjnie 1 sierpnia, punktualnie o 17:00 starogardzianie zatrzymali się, by wspomnieć tych, którzy w godzinę „W” stanęli do walki o wolność. 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętniliśmy spotykając się przy Pomniku Poległych i Zamordowanych Harcerzy.

Pamięć walczących o Warszawę w 1944 r. uczciliśmy wspólnie z harcerzami starogardzkiego Hufca ZHP. W hołdzie dla Powstańców Warszawy zaśpiewaliśmy m.in. „Pałacyk Michla”, „Warszawo ma”, „Hej chłopcy, bagnet na broń”.

Znicz przy Pomniku Poległych i Zamordowanych Harcerzy w imieniu Prezydenta Miasta Starogard Gdański zapalił jego zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

– Dla mnie Powstańcy Warszawscy to ludzie, o których pamiętać trzeba będzie zawsze. Naszym obowiązkiem jest pielęgnować tę pamięć i przekazywać ją kolejnym pokoleniom. Dzięki tym odważnym osobom żyjemy dzisiaj w wolnym kraju. Możemy praktycznie wszystko. Świadectwo ich życia i heroizmu bardzo pomaga mi zarówno w życiu harcerskim, jak i osobistym – mówiła komendant Hufca ZHP Starogard Gdański Angelika Siemieńska.

Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli w kręgu i trzymając się za ręce, wypuścili harcerską „iskrę przyjaźni”.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl