Dla potrzebujących, seniorów i samotnych

Jak zawsze, z okazji Świąt Bożego Narodzenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował paczki dla osób starszych i samotnych. W tym roku wsparcie realizowane jest także w ramach rządowego programu „Wspieraj seniora”, do którego Miasto przystąpiło.

– Każdego roku „Hej kolęda, kolęda” było okazją do spotkania ubogich i samotnych mieszkańców Starogardu Gdańskiego z Prezydentem Miasta, składania życzeń, śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Urszula Ossowska.

Pomocnikami Św. Mikołaja byli pracownicy socjalni MOPS-u i kadra Dziennego Domu Senior+. Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Dla wielu było to jedyne świąteczne spotkanie. Ze względu na pandemię koronawirusa, planowane po raz 19. kolędowanie nie mogło odbyć się w tradycyjnej formie. Jednak nikt nie wyobrażał sobie, aby osoby w potrzebie pozostawić bez szczególnego świątecznego wsparcia, bez świątecznych prezentów. – Łącznie przygotowaliśmy 339 paczek, które dzięki „MOPS-owym pomagaczom” od 4 do 16 grudnia docierały do potrzebujących. Koszt paczek to prawie 40 tys. zł – informuje Urszula Ossowska.

W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, opłatek oraz życzenia od Prezydenta Miasta. Fot. Bożena Bielińska/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

15 grudnia w holu Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, oprócz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, paczki osobiście wydawali prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak i jego poprzednik Edmund Stachowicz.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl