Dla najmłodszych

Wyobrażamy sobie, że grudniowy program nauczania przedszkolnego jest bogaty w bożonarodzeniowe zwyczaje, a zajęcia mają świąteczny temat przewodni. Ekipa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim pierwszy raz wychodzi do grup przedszkolnych z projektem pod nazwą „Akademia Przedszkolaka”. Projekt już się rozpoczął, a kończy się 23 grudnia o godz. 15:00.

Świąteczny projekt przeznaczony jest dla przedszkoli z Gminy Wiejskiej Starogard oraz miasta Starogard Gdański. Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej.

Akademia Przedszkolaka to zbiór filmików z zajęciami dla dzieci, w których wesoły elf zachęca je do wspólnej zabawy ruchowej. Maluchy biorą udział w rozgrzewce, tańcu- pokazywańcu i zabawie w kolory. Na końcu filmików zawarte jest zadanie konkursowe dla chętnych grup. Całość trwa około 10 min. Jedyne czego potrzeba to sprzęt komputerowy z głośnikami oraz materiał na nośniku lub dostęp do internetu. Gotowe filmiki można również obejrzeć na kanale YouTube OSIR Starogard Gdański https://www.youtube.com/channel/UCRCwis_9sbad2WYspU6zxoA.

W konkursie zwyciężają trzy najbardziej kreatywne zestawy ćwiczeń wykonane przez dzieci. Mogą to być ćwiczenia przy użyciu muzyki, sprzętu dodatkowego (nie tylko sportowego) lub siły wyobraźni. Specjalnie utworzona komisja wybierze 3 najbardziej kreatywne zestawy ćwiczeń, które nagrodzi atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Zachęcamy wszystkie punkty przedszkolne na terenie miasta oraz gminy Starogard Gdański do wzięcia udziału w zabawie z OSiR-owym Elfikiem. Więcej szczegółów na http://www.osir.com.pl.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl