Dla każdego jest miejsce na drodze

W całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie. Policjanci uprzedzają, że będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Policjanci zapowiadają wzmożoną akcję obserwacji zachowań zarówno kierowców samochodów wobec pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów i motocyklistów, jak i samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem pieszych.

Działania służb porządkowych wspiera firma Screen Network S.A., która na ekranach, znajdujących się na terenie całego kraju, emituje spot przypominający kierującym o przestrzeganiu przepisów prawa o ruchu drogowym, w tym o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przypominają też uczestnikom ruchu drogowego o potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów. Z aktualnymi zmianami prawa można zapoznać się tutaj :

Zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch – wybrane zmiany w przepisach Bezpieczeństwo Na Drodze – wybrane zmiany w przepisach ruchu drogowego od 1.06.2021 r.