DKF „Sokół” film pt. „Piękna i Bestie”

17 maja br. o godz. 18:30 Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza do sali widowiskowej SCK na spotkanie i projekcję filmu pt. „Piękna i Bestie”. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Najnowszy film cenionej tunezyjskiej reżyserki Kaouther Ben Hania pt. „Piękna i bestie” to wstrząsający dreszczowiec o młodej kobiecie, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Podczas studenckiej imprezy, Mariam, młoda Tunezyjka, spotyka tajemniczego Youssefa, z którym decyduje się opuścić lokal. Rozpoczyna się długa noc, podczas której Mariam będzie musiała walczyć o swoją godność. Tylko jak uzyskać sprawiedliwość, gdy prawo jest po stronie prześladowców? 

Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Był nominowany do wielu nagród m.in. dla najlepszej reżyserki na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valladolid i do nagrody Lumiere zagranicznych dziennikarzy pracujących we Francji (odpowiednik amerykańskich Złotych Globów) dla najlepszego filmu francuskojęzycznego. Na festiwalu w Cannes zebrał owacje na stojąco.

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.